II edycja projektu „Metamorfoza”

Region

Niebawem ruszy druga edycja projektu „Metamorfoza”, w ramach którego realizowany jest bezpłatny kurs na opiekunkę dziecięcą.

Projekt kierowany jest do osób nieaktywnych zawodowo zamieszkałych na terenie powiatów grodziskiego, pruszkowskiego, sochaczewskiego, żyrardowskiego, piaseczyńskiego oraz m.st. Warszawy.

W ramach projektu oferowane są 192 godziny praktycznych szkoleń z opieki nad dzieckiem prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę, m.in. psychologów, lekarzy, fizykoterapeutów, dietetyków, logopedów. Uczestniczki będą miały możliwość uzyskania certyfikatu profesjonalnej opiekunki oraz certyfikatu ukończenia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trakcie zajęć będzie można dowiedzieć się, jak efektywnie rozmawiać z dzieckiem, jak wyznaczyć granice, które dziecko powinno respektować, co zrobić, gdy dziecko się złości, a co, gdy przeżywa smutek lub strach, jak nagradzać dziecko, ale i jak karać, by oddziaływania te były skuteczne, jak uniknąć błędów wychowawczych, jakie zabawy wspomagają rozwój psychomotoryczny dziecka.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

Dodatkowe korzyści dla uczestniczek:
– Stypendium szkoleniowe (około 4,64 zł brutto za godzinę szkolenia)
– Wyżywienie w trakcie szkolenia
– Zwrot kosztów opieki nad dziećmi do lat siedmiu lub osobami zależnymi
– Udział w warsztatach asertywności
– Poradnictwo zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia
– Możliwość skorzystania z usług fryzjera, stylisty oraz wizażysty

Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu
Biuro Projektu:
tel.: 500 070 993,
faks: 022 349 22 08,
e-mail: sekretariat@kwalifikacje.net

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.