II Bieg Raszyński tuż tuż

Region

W niedzielę 10 kwietnia o godz. 11.00 spod urzędu gminy Raszyn wystartuje II Bieg Raszyński. Uczestnicy będą mieć do pokonania 10 km. Traf chciał, że jedna z ulic na trasie biegu – ul. 19 Kwietnia – jest obecnie remontowana. Jeśli drogowcy nie zdążą z zakończeniem prac, to szykuje się bieg z przeszkodami. Patronat honorowy nad imprezą objął wójt Andrzej Zaręba wraz z radą gminy.

Choć impreza odbywać się będzie dopiero po raz drugi, to dla mieszkańców staje się wizytówką ich gminy. Dlatego sprawą remontu jednej z ulic, która znajduje się na trasie biegu, zainteresowali się również radni. Na ostatniej sesji rady gminy Raszyn dopytywali oni, czy w związku z pracami drogowymi nie trzeba będzie zmieniać trasy. Dyrektor biegu Piotr Pikiel uspokaja. – Z informacji jakie uzyskałem od zastępcy wójta Raszyna Mirosława Chmielewskiego wynika, że jest duża szansa, że rozpoczęty właśnie remont ul. 19 Kwietnia, uda się zakończyć do rozpoczęcia biegu. Jeśli nie, to uczestnicy na tym odcinku będą musieli patrzeć pod nogi – mówi dyrektor Pikiel.

Biegacze w wieku od 16 lat pobiegną ulicami: Szkolną, Poniatowskiego, Mickiewicza, Lotniczą, 19 Kwietnia, Spokojną, Wesołą, Młynarską, Sokolnickiego do finiszu na ul. Unii Europejskiej. Trasa zabezpieczana będzie przez ochotniczą straż pożarna oraz raszyńskich policjantów. Dla wszystkich uczestników przewidziane są pamiątkowe medale i koszulki.

– Naszym celem jest propagowanie biegania jako najprostszej formy aktywności. Chyba to nam się udaje, ponieważ do pierwszej edycje biegu zgłosiło się ok. 40 osób, a teraz limit uczestników ustalono na 600 osób – dodaje Piotr Pikiel.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.