II przystanek PaT przed nami

Podkowa Leśna

„Profilaktyka a Ty”, czyli Miejski Przystanek PaT po raz drugi zagości w Podkowie Leśnej. Program imprezy jest niezwykle bogaty.

Młodzi ludzie żeby spodobać się znajomym często sięgają po różnego rodzaju używki. Agresją, zastraszaniem i przemocą starają się zdobyć autorytet wśród rówieśników. Głównym celem Przystanku PaT jest promowanie wśród młodzieży wzajemnej tolerancji i szacunku. Ale nie tylko program dotyka również problematyki uzależnień i przemocy. PaT jest skierowany do nastolatków powyżej 13. roku życia.

Warto tu jednak zaznaczyć, że Przystanek to nie zwykłe pogadanki i nużące spotkania. To zupełnie nowa forma dialogu z młodzieżą. W ubiegłym roku pierwsza edycja PaT przyciągnęła blisko 800 osób. – Kompletnie inna formuła dotarcia do młodzieży z programem profilaktycznym, niż standardowe pogadanki, ogromne znaczenie też ma łamanie stereotypów postrzegania policji przez młodzież. Policjanci bawili się, tańczyli, prowadzili warsztaty samoobrony, byli pomocni. W mojej ocenie znakomity program, który mam nadzieję na stałe zagości w naszym mieście – mówił po ubiegłorocznej edycji Przystanku Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Wiele wskazuje na to, że i w tym roku PaT będzie równie udany. Organizatorzy zadbali o to by Przystanek, podobnie jak ten ubiegłoroczny, był pełen atrakcji. – Przygotowaliśmy dla was kilkanaście ciekawych warsztatów oraz wydarzeń artystycznych na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! – podkreślają organizatorzy. Już 19  listopada w Zespole Szkół w Podkowie Leśnej przy ul. Jana Pawła II 20 na młodzież będą czekać warsztaty taneczne. Instruktorzy będą uczyć samby, tańca jazzowego, salsy i zumby. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych i hip-hopowych. Nie zabraknie ciekawostek takich jak malowanie koszulek, trening twórczego myślenia, figur woskowych oraz samoobrony. Muzykę na żywo zapewni zespół Bethel.

Na Przystanek Pat obowiązują zapisy. Chęć uczestnictwa należy zgłosić do 13 listopada na adres ops@ops.podkowa.pl. Zgłoszenia przyjmowane są zarówno od grup jak i od osób pełnoletnich. Oprócz formularza zgłoszeniowego należy w trakcie rejestracji należy mieć pełną listę uczestników, dowód ubezpieczenia NNW, zgody rodziców oraz podpisany regulamin. Więcej informacji udzieli koordynator Przystanku pod nr tel  504 067 067.

Poniżej publikujemy ramowy program imprezy:
7.30 – 8.45 – Rejestracja uczestników
9.00 – 10.00 – Uroczyste otwarcie II Miejskiego Przystanku PaT
10.00 – 13.30 – Warsztaty edukacyjno-artystyczne cz. I
13.00 – 14.00 – Obiad
14.15 – 15.30 – PaTosfera
16.00 – 18.00 – Warsztaty edukacyjno-artystyczne cz.II
18.00 – 18.30 – Kolacja
18.30 – 19.30 – Prezentacje teatralne
20.00 – 21.00 – Gala finałowa II Miejskiego Przystanku PaT
22.00 – 23.30 – Koncert zespołu Bethel
0.00 – Zakończenie II Miejskiego Przystanku PaT w Podkowie Leśnej

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.