II Miejskie Dyktando w Piastowie

Piastów

Jeśli lubisz nietypowe wyznania i chcesz się zmierzyć z językowymi łamańcami to koniecznie weź udział w II Miejskim Dyktandzie „Gżegżółka” w Piastowie.

Celem miejskiego dyktanda jest pogłębienie szacunku do języka, podnoszenie świadomości językowej, doskonalenie umiejętności ortograficznych oraz interpunkcyjnych oraz integracja lokalnego środowiska.

Jeśli chcecie zmierzyć się z ortograficznymi łamańcami to koniecznie zgłoście się do napisania dyktanda. Dorośli mają na to czas do 15 marca. Wszyscy uczestnicy zostaną podzielni na cztery grupy: klasy 5-6 szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne oraz dorośli. Ci ostatni mogą zgłaszać się do piastowskiego urzędu mailowo na adres sekretariat@piastow.pl lub telefonicznie 22 770 52 50. Dorośli do dyktanda zostają dopuszczeni automatycznie, dzieci i młodzież wcześniej muszą przejść eliminacje.

Sprawdzian znajomości ortografii i interpunkcji odbędzie się w piątek 17 marca od godz. 18.00 w sali konferencyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie. Wyniki zostaną uroczyście ogłoszone 2 kwietnia.  

Jak będzie wyglądał konkurs? Każda praca zostanie zakodowana i sprawdzona przez dwóch członków komisji. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą przynajmniej dwóch długopisów i czytelnym pisaniu. Nie wolno używać korektora, ani ołówka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.