Honorowanie biletów KM i WKD

Kolej

Na czas zamknięcia toru nr 3 linii średnicowej podmiejskiej, czyli od 11 do 18 marca, wprowadzone zostanie wspólne honorowanie biletów KM i WKD. Będzie ono obowiązywało na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście.

W związku z utrudnieniami, które według założeń mają trwać tydzień, przewoźnicy zdecydowali się na wprowadzenie wzajemnego honorowania biletów. Dotyczy to jazdy w obu kierunkach i w pociągach uruchamianych zarówno przez Koleje Mazowieckiego jak i Warszawską Kolej Dojazdową. Jednak pasażerowie muszą zwrócić uwagę, że honorowaniem objęto krótki odcinek trasy, a także pamiętać o pewnych zasadach.

Honorowane będą wszystkie ważne bilety KM i WKD. Jeżeli podróżny będzie poruszał się pociągiem KM  z nieważnym lub nie skasowanym biletem jednorazowym WKD, windykacja należności z tytułu przejazdu pociągiem dokonywana jest przez KM, na zasadach obowiązujących w KM. W analogicznej sytuacji, gdy w pociągach WKD będzie poruszał się pasażer z nieważnym biletem KM, windykacja należności dokonywana będzie przez WKD.

O czym jeszcze powinni pamiętać pasażerowie? – Bilet jednorazowy WKD skasowany w pociągu WKD będzie ważny na dalszy przejazd pociągiem KM wyłącznie w strefie czasowej określonej na bilecie, pod warunkiem zachowania czasu ważności strefy czasowej zawartej na bilecie. Podróżny zamierzający odbyć przejazd pociągiem KM, a posiadający nie skasowany bilet jednorazowy WKD, zobowiązany będzie wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu – napisano w komunikacie WKD.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.