Hojnie wsparliście WOŚP!

Region

Czas na podsumowanie tegorocznego, 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym regionie. Zebrane kwoty robią wrażenie.

Hasłem tegorocznego finału było „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Udowodnili to mieszkańcy naszego regionu, którzy nie żałowali datków na ten szczytny cel. W Grodzisku udało się zebrać ponad 147 tys. zł. Szczególne powody do dumy ma młody grodziszczanin, Marcin Wydrzyński, który uzbierał najwięcej ze wszystkich wolontariuszy. Do jego puszki trafiło ponad 8,1 tys zł.

W Milanówku sztab Wielkiej Orkiestry również odnotował imponującą kwotę. Zebrano ponad 97 tys zł.

Na terenie Pruszkowa WOŚP grała w kilku sztabach. W szkole podstawowej nr 2 zebrano prawie 80 tys zł. – Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom o wielkim sercu, którzy wsparli nas finansowo, a także tym, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy – zaznaczają przedstawiciele sztabu z „dwójki”.

Wynik Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych to w tym roku ponad 11 tys. zł. Szkoła Podstawowa nr 8 zasiliła konto WOŚP kwotą ponad 16 tys zł. W „dziesiątce” przy ul. Pływackiej do puszek trafiło ponad 54 tys zł.

Własny rekord pobił sztab Hufca ZHP w Piastowie. – To już potwierdzone! W tym roku udało nam się zebrać 36 722 złotych i 85 groszy! To o 7 tysięcy złotych więcej niż w zeszłym roku! Jesteście niesamowici! – poinformowali na facebooku sztabowcy.

Z Orkiestrą grał także Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi. Efekt to nie tylko wspaniała wspólna zabawa w trakcie kwesty, ale aż 89 tys zł dla WOŚP.

Tegoroczny finał należał do udanych także w Nadarzynie. Finał w NOK zakończył się wynikiem ponad 51,1 tys zł. Podobnie zakończyła się zbiórka w brwinowskim Ośrodku Kultury. Dzięki hojności mieszkańców zebrano ponad 50 tys. zł.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Hojnie wsparliście WOŚP!”

 1. gorszy sort pisze:

  Należy się takie jedno słowo, którego niektórzy nie powiedzą nigdy. Ja od siebie wielkie DZIĘKUJĘ Panu Owsiakowi.

 2. X pisze:

  Jurek zmienił zdanie!!! I brawo. Dalej będzie zmieniał ten smutny jak wiadomo co kraj!

 3. Dekoder pisze:

  Owsiak to sciema

 4. Eden pisze:

  WSPANIALE! Jurek gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

 5. Anonim pisze:

  Nigdy nie dałem, w tym roku też nie dałem i nigdy nie będę dawał nawet 5 groszy dla Owsiaka. Moje pożyteczne postanowienie jest nieodwołalne. 😀

  • WPRSP pisze:

   Oby nigdy Ci i Twojej rodzinie nie przytrafiła się sposobność skorzystania ze sprzętu na który się zrzucamy co roku… Ale jeżeli już to korzystaj śmiało, na pewno nikt nie będzie Ci żałował. Mój syn jak tylko się urodził w pruszkowskim szpitalu miał taką okazję.

  • Anonim pisze:

   Żyjemy w pięknym, wolnym kraju; nie ma żadnego przymusu, by grać razem z Orkiestrą. Jest całe mnóstwo organizacji i akcji, które możesz wesprzeć swoimi pięcioma groszami. Jeśli jeszcze żadnej organizacji nie wsparłeś/wsparłaś, to dla ułatwienia tu jest link do listy organizacji pożytku publicznego: https://www.e-pity.pl/wykaz-opp/
   A my, którzy gramy z Orkiestrą jesteśmy szczodrzy i dzielimy się dobrem, możesz być pewny/pewna, że gdy Ty, Twoi dziadkowie czy rodzice, dzieci bądź wnuki będą musieli trafić do szpitala i skorzystać ze specjalistycznego łóżka albo z inkubatora czy płuco-serca, to nikt Was nie zapyta, czy wpłaciliście cokolwiek na Orkiestrę. Dużo zdrowia i wszystkiego dobrego, byś miał/miała siłę, by wspierać innych, którzy są w potrzebie!

 6. Wiki pisze:

  Biorąc pod uwagę że pruszkowska dziesiątka cztery razy mniejsza od dwójki to naprawde szacun 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły