Hojnie wrzucaliśmy do puszek

Region

Za nami 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny daliśmy dowód, że jesteśmy gotowi nieść pomoc. Według wstępnych szacunków w naszym regionie zebrano blisko 600 tys. zł!

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała z myślą o dzieciach z oddziałów ogólnopediatrycznych oraz seniorach. Na naszych ulicach pojawili się wolontariusze z puszkami, którzy za każdy datek wręczali czerwone serduszko WOŚP. 

Po raz kolejny wykazaliśmy się hojnością. Kilka minut po północy licznik w sztabie WOŚP wskazywał 62 mln zł! Rok temu kwota była zdecydowanie mniejsza – „tylko” 44 mln zł. Należy zaznaczyć, że w wielu sztabach nadal trwa liczenie zebranych środków. W naszych regionie również został pobity rekord z poprzedniego roku! 

Wstępne szacunku wskazują, że w powiatach pruszkowskim i grodziskim zebrano ponad 570 tys. zł. – Dokładnie sprawdzamy i liczymy zebraną kwotę. Przy tak dużych sumach wskazana jest dokładność – mówi nam Beata Polakiewicz, szefowa sztabu w Szkole Podstawowej nr 10 w Pruszkowie. W wielu punktach pobite zostaną ubiegłoroczne wyniki. – Cały czas liczymy, ale wiele wskazuje na to, że zebraliśmy więcej niż rok temu. Prawdopodobnie osiągniemy ponad 50 tys. zł! – podaje Dariusz Kopeć, odpowiedzialny za sztab w Milanówku.

Poniżej prezentujemy środki zebrane przez poszczególne sztaby:

Brwinów – Gminny Ośrodek Kultury – ponad 50 tys. zł
Grodzisk Mazowiecki – Centrum Kultury – 106 316, 20 zł
Jaktorów – Zespół Szkolno-Przedszkolny – 22 299, 88 zł
Komorów – Zespół Szkół – 58 350 zł
Milanówek – Hufiec ZHP im. J. Kusocińskiego – ponad 50 tys. zł
Nadarzyn – Nadarzyński Ośrodek Kultury – ok. 38 tys. zł
Nowa Wieś – Zespół Szkolno-Przedszkolny – ponad 50 tys. zł
Piastów – Hufiec ZHP Piastów – 31 298, 56 zł
Podkowa Leśna – Zespół Szkół – 32 300 zł
Pruszków – Szkoła Podstawowa nr 10 – 50 817, 19 zł
Pruszków – Zespół Szkół nr 1 – 15 700 zł
Pruszków – Szkoła Podstawowa nr 2 – 57 820, 86 zł
Pruszków – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych – ponad 10 tys. zł

Wielka Orkiestra to nie tylko zbieranie pieniędzy do puszek, ale także licytacje, wysyłanie smsów, przelewy i wiele innych sposobów, aby wesprzeć akcję. Nie brakowało również imprez towarzyszących, także w naszym regionie. Koncerty, jasełka, pokazy tańca czy sztuk walki, przedstawienia szkolne – każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dobrze się bawić i wraz z nimi włączyć się w dzieło pomocy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.