Historia „Makbeta” przyciągnęła

Pruszków

Widownia na pl. Jana Pawła II wypełniła się po brzegi. W trakcie ostatniego w tym roku seansu Pruszkowskiego Kina Letniego widzowie mogli obejrzeć „Makbeta”.

W minioną niedzielę odbył się już ostatni seans PKL w tym roku. Pokaz specjalny był częścią Pruszkowskiego Festiwalu Archeologicznego „ARTEfakty”. Na trzy dni Pruszków zamienił się w przepełnioną starożytnymi legionami i rzemieślnikami osadę. Po emocjonujących atrakcjach festiwalowych, przyszedł czas na równie emocjonujący pokaz PKL. Widzowie po raz kolejny nie zawiedli. Historia „Makbeta” sprawiła, że na pl. Jana Pawła II prawie wszystkie miejsca były zajęte.

Ekranizacja szekspirowskiego dramatu w reżyserii Justina Kurzela rozgrzała atmosferę tego wieczoru. Lord Makbet (Michael Fassbender) od wiedźm dowiaduje się, że będzie miał świetlaną przyszłość. Ambicje podsyca w nim Lady Makbet (Marion Cotillard). Przepowiednia w końcu się spełnia. Makbet zasiada na tronie, jednak zdobycie korony wiąże się ze spiskami, zdradą i rozlewem krwi.

Czy seans spodobał się widzom? – Kino jak zwykle okazało się strzałem w dziesiątkę. Po upalnej niedzieli fajnie było obejrzeć film pod gołym niebem. Czekamy już na kolejną edycję kina – zaznaczył Michał, który na PKL przyszedł z dziewczyną. – Super film, super pokaz! Szkoda tylko, że to już ostatni seans – mówiła po projekcji Ewa.

Filmowe wieczory w letniej atmosferze zorganizowali Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński oraz Grupa Wpr Media. W tym roku sponsorem głównym był Odyssey – nowy salon marki Nissan w Pruszkowie. Partnerzy projektu: Auto Service Zalewscy, Decathlon Okęcie, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, Play Salon Pruszków, E. Leclerc, Factory, LongBridge, MTZ Clinical Research.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.