Hałaśliwe prace na Wokulskiego

Pruszków

Na pruszkowskiej ulicy Wokulskiego od kilku dni trwają intensywne prace kanalizacyjne. Mieszkańcy skarżą się na hałas dobiegający z placu robót.

Informację w tej sprawie otrzymaliśmy od jednego z czytelników. – Prace na ul. Wokulskiego trwają trwają już chyba trzeci dzień. Na ulicy non stop zaparkowanych jest kilka samochodów. Głośno pracują jakieś maszyny. Czy to planowane prace, czy jakaś awaria? – czytamy w wiadomości nadesłanej na naszą skrzynkę w portalu Facebook.

Z pytaniem o szczegóły zwróciliśmy się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – W ul. Wokulskiego, na odcinku od ul. Lalki do ul. Emancypantek, wykonywany jest remont kanału sanitarnego DN 500 mm wraz z renowacją studni rewizyjnych. Modernizacja prowadzona jest metodą bez wykopową. Do wnętrza kanału wprowadzany jest specjalny rękaw nasączony żywicą poliestrową, który po utwardzeniu szczelnie wypełni jego wnętrze – wyjaśnia Marzena Wojewódzka z biura prasowego spółki. I dodaje: – Zastosowana technologia umożliwia wykonanie prac bez konieczności rozkopywania ulic. Efektem prowadzonych prac będzie poprawa parametrów hydraulicznych sieci oraz wzmocnienie kanału, co bezpośrednio wpłynie na zmniejszenie jego awaryjności.

A co z uciążliwym harmidrem? – Hałas, na który skarżą się mieszkańcy jest wynikiem pracy specjalistycznego ciężkiego sprzętu, a dodatkowo, z uwagi na konieczność zapewniania niezakłóconego odbioru ścieków wykonana została tymczasowa pompownia ścieków. Montaż rękawa powinien zakończyć się jutro (w piątek – przyp. red.) w godzinach wieczornych – tłumaczy przedstawicielka MPWiK.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.