Hałas na kolei przerywa sen

Pruszków

Mieszkający przy linii kolejowej w Pruszkowie zwracają uwagę na hałas pojawiający się w nocy. Podkreślają, że dźwięk jest uporczywy i uniemożliwia sen. Czy można coś z tym zrobić?

Nocne hałasy są nie do zniesienia dla osób mieszkających w pobliżu linii kolejowej. – Pojawiają się pociągi, które posiadają ładunek. To chyba jakieś kruszywo. Hałas wyrywa nas ze snu i trwa kilka godzin. Czasami prace na kolei prowadzone są do 2.00 w nocy. Czy nie można tego robić w innych godzinach? – pyta jedna z naszych czytelniczek.

Mieszkańcy chcieliby mieć spokojną noc i niezakłócony sen, jednak pojawia się element destabilizujący ten porządek. Okazuje się, że kolejarze dostarczają kruszywa niezbędne do wymiany nawierzchni. – Często zdarza się, że w godzinach nocnych prowadzony jest ruch towarowy, aby nie utrudniać ruchu pasażerskiego. Zdarzenie może mieć związek z potrzebą dostarczenia kruszyw do miejsc gdzie trwają prace wykończeniowe, które nie mają wpływu na ruch pasażerski, a które odbywają się na bocznych torach w okolicy Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego. Są one związane z wymianą nawierzchni – wyjaśnia Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Najważniejszą sprawą dla mieszkańców jest termin zakończenia prac. Liczą, że nastąpi to jak najszybciej. Jednak kolejarze potrzebują jeszcze kilku tygodni na zrealizowanie zadania. – Prace te zostaną zakończone w sierpniu – podaje Jakubowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.