Hala w Brwinowie z wyróżnieniem

Brwinów

Niedawno powstała, a już zachwyca. Hala sportowa przy ul. Piłsudskiego w Brwinowie otrzymała tytuł Sportowy Obiekt Roku.

Blisko dwa lata trwała budowa obiektu, który kosztował ponad 9 mln zł. Gmina zadbała o każdy detal. – Wysokiej jakości wykładzina oraz cały system posiada wiele dopuszczeń związków sportowych do rozgrywania zawodów. Budynek wykonany w technologii pasywnej, czyli wykorzystuje odnawialne źródła energii. Ale są też wysokiej jakości okna odznaczające się bardzo dobrą termiką. Ponadto odpowiednia izolacja termiczna. Na zewnątrz możemy mieć ponad 30 stopni, a w hali czujemy komfort – mówił nam Rafał Zygmunt, który był kierownikiem budowy hali.

Powierzchnia użytkowa obiektu to 1958 m kw. Boisko z podziałem na trzy części o wymiarach 45×23 m, szatnie, pokoje trenerów, sala fitness, magazyny – tak prezentuje się hala. Ale to nie wszystko. Obiekt został wyposażony w widownię na 224 miejsca siedzące. Budynek wykonano w technologii pasywnej. Jego energooszczędność gwarantują: okna skierowane na połudynie, system wentylacji, ogrzewanie podłogowe, ocieplenie ścian i dachu grubą warstwą styropianu. 

Brwinowska hala została dostrzeżona i wyróżniona tytułem Sportowy Obiekt Roku 2017. To nagroda, która przypada obiektom sportowym i rekreacyjnym za walory, wyposażenie, zastosowane technologie czy architekturę. Wyróżnienie podczas uroczystej gali odebrał zastępca burmistrza Brwinowa Sławomir Walendowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.