Hala sportowa pnie się w górę

Raszyn

Budowa wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej w Raszynie idzie pełną parą. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania w przyszłym roku.

Jeszcze kilka miesięcy temu na terenie stadionu im. Kazimierza Jedynaka w Raszynie w miejscu powstającej hali były jedynie sterty zwiezionego piachu, a obok stał sprzęt budowlany. Dziś widać już zarys budynku, który w szybkim tempie pinie się w górę. Gotowy jest już parter, budowlańcy zaś stawiają ściany na poziomie pierwszego piętra. Gmina zapewnia, że wszystkie prace idą zgodnie z przyjętym harmonogramem, a inwestycja powinna być gotowa na czas.

Inwestycja jest „oczkiem w głowie” władz Raszyna. I nie ma się co dziwić, bowiem obiekt ten idealnie uzupełni zaplecze sportowe gminy. –  W skład hali wchodzi: hala główna, sala ciężarów, sala boksu, sala konferencyjna, siłownia, sala fitness, sala lustrzana, ciąg szatni, sale trenerskie, sale sędziowskie, sala do rehabilitacji, sala dla lekarza sportowego i dietetyka, bufet, zaplecza gospodarcze, magazyny. Sekcja boksu będzie posiadać ring federacyjny odpowiednich rozmiarów, dla sekcji ciężarów przewidzieliśmy duży pomost związkowy oraz sześć małych treningowych – wylicza Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie.

Ale hala nie będzie tylko obiektem sportowym. Mają się w niej odbywać wystawy, targi, imprezy kulturalne m.in. koncerty, projekcje filmowe, imprezy społeczno-integracyjne oraz imprezy masowe.

Hala sportowa wraz z zagospodarowaniem terenu wokół ma być uzupełnieniem kompleksu, przy ul. Sportowej. Jedno z wejść ma bezpośrednio prowadzić na boisko piłkarskie. Zaś obsługę kibiców oraz widzów będzie stanowił parking na 120 miejsc, z czego cztery zostaną przeznaczone dla autokarów.

Budowa raszyńskiej hali sportowej pochłonie 16,9 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.