Hala sportowa na finiszu

Raszyn

Kończy się budowa hali sportowej w Raszynie. Wszystkie elementy stałe są już gotowe, pozostało jeszcze wyposażyć wnętrze obiektu. Kiedy mieszkańcy będą mogli skorzystać z budynku?

Prawie wszystko jest już na swoim miejscu. Prawie, bo brakuje elementów wyposażenia oraz do zakończenia zostało kilka mniejszych prac. Raszyński urząd podaje, że gotowe są już ściany, posadzki, sufity, elewacja, parkingi… – Elementy stałe, takie jak m.in. kosze czy podesty do podnoszenia ciężarów zrealizował wykonawca, który budował halę. Natomiast elementy ruchome czyli np. wyposażenie siłowni wykonuje już inny oferent, wybrany w innym postępowaniu. W hali jest już nagłośnienie, tablice wyników, monitory w salach i wiele innych urządzeń. Czekamy na pozostałe elementy – mówi Andrzej Zaręba, wójt gminy Raszyn.

Planowanym terminem oddania hali był lipiec, ale w pełni gotowa hala zacznie działać pod koniec sierpnia. – Ostateczne pozwolenie na użytkowanie powinniśmy otrzymać z końcem sierpnia. Oficjalne otwarcie planujemy na samą końcówkę września. Będzie to połączone z częścią oficjalną i dwudniową częścią rekreacyjną, sportową, podczas której będą prowadzone różne zajęcia. Każdy będzie mógł wejść obejrzeć halę i poćwiczyć – zachęca Andrzej Zaręba.

Ponadto nazwa Gminnego Ośrodka Sportu zostanie zmieniona na Centrum Sportu Raszyn. Również logo będzie inne. Jakie? Dowiedzieliśmy się, że jest zbyt wcześnie, by o tym mówić. Koncepcja dopiero powstanie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.