Hala pnie się do góry

Brwinów

Dobre wieści z budowy hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie. Prace idą zgodnie z harmonogramem, widać już ich wymierne efekty.

Obiekt przy ul. Piłsudskiego to jedna z najważniejszych i największych tegorocznych gminnych inwestycji. Pierwsza łopata została wbita pięć miesięcy temu. I choć czasu do zakończenia prac zostało jeszcze dużo – hala ma być gotowa w czerwcu 2017 r – budynek zaczyna nabierać już kształtów.

Według planów w środku znajdzie się boisko o wymiarach 44,75 na 22,5 metra. Pole gry zostanie wyposażone w kurtyny zapewniające możliwość podziału na trzy części w celu tworzenia boisk treningowych do koszykówki, siatkówki i innych dyscyplin. W środku zaplanowano także siłownię o powierzchni 90 m. kw, cztery szatnie, pokoje trenerów, salę masażu. Nie zabraknie widowni z 224 miejscami siedzącymi. Budynek będzie miał trzy nadziemne kondygnacje. Hala wykonana zostanie w nowoczesnej technologii pasywnej, co pozwoli na wykorzystywanie różnych źródeł ciepła.

Zmieni się także wnętrze gimnazjum wchodzącego w skład brwinowskiego Zespołu Szkół. W obecnej siedzibie nie ma bowiem… toalet. Uczniowie muszą korzystać z tych, które znajdują się w sąsiednim budynku podstawówki. Wymieniony zostanie także szklany dach, który latem daje się we znaki i nie chroni przed promieniami słońca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.