Hala na ostatniej prostej

Brwinów

Do końca czerwca miała zakończyć się budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie. Inwestycja przedłuża się, ale władze gminy zapewniają, że wszystko jest w porządku.

Prace przy budowie hali postępowały w ekspresowym tempie i wydawało się, że czerwcowy termin zostanie zachowany. Tak się nie stało. Jednak nie jest to wynik zaniedbania bądź opieszałości wykonawcy, ale… nowoczesnych rozwiązań. – Przeszliśmy przez prawdziwy reżim technologiczny. Budynek musi być w pełni szczelny. Chodziło o skrupulatność w każdym calu. Dlatego przy montażu każdego kołka musieliśmy wypełnić otwór odpowiednią pianką. Robiliśmy kilka prób szczelności i wszystko jest w porządku. Typowa hala zostałaby wykonana około 4-5 miesięcy wcześniej – tłumaczy Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

W przyszłym tygodniu powinien zostać przeprowadzony odbiór techniczny hali. – Planujemy, że wszystko zakończy się do 14 lipca. W przyszłym tygodniu załatwimy wszystkie formalności i dokonamy odbioru hali. Następnie sprawa trafi do nadzoru budowlanego. Oficjalne otwarcie obiektu planujemy 1 września, a po nim odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Z kolei 4 września do hali wejdą dzieci – przedstawia Kosiński.

Obiekt wykonany w technologii pasywnej ma służyć nie tylko uczniom, ale i mieszkańcom. – Chcemy, żeby obiekt był w pełni wykorzystany. Podczas zajęć szkolnych hala będzie dostępna dla uczniów, a w późniejszych godzinach dla klubów sportowych. Planujemy również organizację innych wydarzeń np. koncertów. Wykonaliśmy odpowiednią akustykę, wygłuszyliśmy sufit – podaje burmistrz Brwinowa.

W hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 znajdą się m.in.: boisko o wymiarach 45x23m z możliwością podziału na trzy części, siłownia, szatnia, ścianka wspinaczkowa, sala masażu. Całość uzupełni widownia z 224 miejscami. Koszt całej inwestycji to blisko 9 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.