Hala na miarę Torwaru?

Grodzisk Maz.

Władze Grodziska przygotowują się do rozpoczęcia budowy Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej. Inwestycja ma podnieść rangę imprez organizowanych w mieście do skali międzynarodowej.

Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej to nic innego jak nowoczesna hala widowiskowo-sportowa, która ma stanąć przy ul. Sportowej w Grodzisku. Uzupełnieniem budynku mają być wieża widokowa z obserwatorium astronomicznym („Mały Kopernik”), ścianka wspinaczkowa oraz skatepark. Sprawdziliśmy na jakim etapie są przygotowania do inwestycji. – Mamy już pozwolenie na budowę. Przetarg planujemy ogłosić na początku sierpnia. Budowa ruszy jeszcze w tym roku – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Zgodnie z wcześniejszymi założeniami budowę hali chcemy zakończyć w połowie 2018 r. – dodaje.

Jakie będą dokładne koszty budowy hali widowiskowo-sportowej? O tym przekonamy się po rozstrzygnięciu przetargu. Z szacunków wynika, że może to być kwota w granicach 35-40 mln zł. Jest szansa, że Grodzisk połowę potrzebnej kwoty otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej będzie niejako „oczkiem w głowie” grodziskich włodarzy. I trudno się temu dziwić, ponieważ to miejsce ma jeszcze bardziej „rozsławić” gminę. I to nie tylko na terenie Polski. – Z naszej strony realizacja hali widowiskowo-sportowej podniesie rangę imprez, które będziemy mogli tu organizować. Liczę na to, że będą tu międzynarodowe turnieje. Mam nadzieję, że staniemy się bardzo poważną konkurencją dla warszawskiego Torwaru, ze względu na to, że pilnujemy akustyki tej sali – podkreśla burmistrz Grodziska.

Tu pojawia się jednak obawa o wzmożony ruch samochodowy i brak miejsc parkingowych potrzebnych do obsługi dużych imprez. – Torwar mieści około czterech tysięcy ludzi, a my będziemy mieli halę na trzy i pół tysiąca osób. Będziemy mieli tu dużo miejsc parkingowych, bo całe targowisko stanie się zapleczem parkingowym dla tej hali – podkreśla Grzegorz Benedykciński.

Porównanie do warszawskiego Torwaru na myśl przywodzi koncerty, jakie odbywają się w warszawskiej hali. Torwar gościł rockowe legendy, takie jak Motorhead czy Iron Maiden, wystąpili tu również Adam Lambert i Ellie Gouldnig. Niebawem zagrają tu Nickelback, Placebo, a w grudniu pojawi się Moscow City Ballet.

Czy to oznacza, że imprezy podobnego formatu odbywać się będą również w Grodzisku? – Liczę na to, że tu pojawią się bardzo poważne koncerty. I że Grodzisk stanie się na mapie zachodniego Mazowsza miejscem, gdzie ludzie będą przyjeżdżali nie tylko na wielkie wydarzenia sportowe, ale i kulturalne. Będzie to na pewno fajna rzecz – zaznacza burmistrz Benedykciński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.