Hala już rozplanowana

Raszyn

Projektanci jeszcze kreślą, wyliczają i główkują. Hala sportowa w Raszynie ma być nowoczesna i dostosowana do potrzeb mieszkańców. Czy tak będzie?

Na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej firma ze Szczecina ma dwanaście miesięcy. Prace rozpoczęły się w lipcu, jednak już widać pierwsze efekty. – Posiadamy już wizualizację zewnętrzną hali, ale szczegółów nie mogą jeszcze ujawnić – mówi Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie. I dodaje: – Hala będzie wyróżniała się na tle innych obiektów w regionie. Chcemy stworzyć coś innowacyjnego, nowoczesnego i lekkiego.

Wiadomo już jak hala zostanie zagospodarowana. Cieszyć mogą się drużyny sportowe z Raszyna, które będą miały nowoczesne boiska i sale treningowe. – Parter zostanie stworzony w sposób umożliwiający wspieranie klubów. Z kolei piętro zamierzamy wykorzystać komercyjnie. Na parterze pojawią się szatnie oraz kawiarnia. Będzie duże boisko z możliwością podzielenia na trzy części. Z myślą o sekcji bokserskiej na stałe zamontowany zostanie ring. Pojawi się również duża sala dla zespołu podnoszenia ciężarów. Na górze planujemy stworzenie pomieszczania do rehabilitacji, gdzie osoby starsze i niepełnosprawne będą mogły pracować z rehabilitantem. Powstanie również siłownia oraz sala do zajęć fitness – opisuje Klimaszewska.

Jeden etap prac projektowych można uznać za zakończony. Hala została już „rozłożona”. – Mamy już charakterystykę oraz rozplanowanie pomieszczeń. Teraz skupiamy się na zagadnieniach technicznych. Chodzi m. in. o system ogrzewania i chłodzenia czy instalacje elektryczne. Spotykamy się z firmą, która odpowiada za projekt i dyskutujemy, aby zastosować jak najlepsze rozwiązania. Nasze rozmowy często są długie. Ostatnie spotkanie trwało pięć godzin – mówi dyrektor raszyńskiego GOS-u. 

Projekt hali pochłonie ponad 450 tys. zł. Z kolei budowa obiektu to koszt ok. 20 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.