Gryzonie zaatakowały supermarket?

Piastów

Poprzegryzane opakowania z czipsami i grudki przypominające odchody gryzoni – taki widok ukazał się jednemu z klientów w markecie Tesco w Piastowie. Po naszej interwencji centrala firmy zarządziła tam kontrolę.

Supermarket przy al. Tysiąclecia to popularne miejsce zakupów nie tylko mieszkańców Piastowa, ale całego regionu. Lokalizacja tuż przy ruchliwych Al. Jerozolimskich sprawia, że wiele osób wstępuje tam po drodze do domu czy pracy. Wybrał się tam także pan Marcin, czytelnik który po tym co zobaczył, poprosił o pomoc naszą redakcję. – W Tesco w Piastowie sprzedają czipsy z „bonusem”. Są nim mysie odchody w kartonie i poprzegryzane opakowania. Zwróciłem uwagę pracownikom, ale dzień później było to samo. Miejmy nadzieję, że do tej „niespodzianki” nie dojdą jakieś choroby – poinformował nas.

Czy mamy do czynienia z myszami, szczurami czy z innymi gryzoniami – tego nie wiadomo. W kartonie z czipsami widać jednak czarne grudki, charakterystyczne dla tych zwierząt. O wyjaśnienia zwróciliśmy się do centrali Tesco Polska. Poza charakterystyczną formułą o zachowywaniu najwyższej staranności, udało nam się uzyskać zapewnienie o przeprowadzeniu kontroli w markecie. – Sprzedawanie wysokiej jakości produktów jest dla nas priorytetem, dlatego we wszystkich sklepach Tesco obowiązują rygorystyczne reguły dotyczące szkodników. Natychmiast po zauważeniu nieproszonego zwierzęcego gościa wzywana jest specjalistyczna firma, która w humanitarny sposób wypłasza go poza teren sklepu – czytamy w wiadomości nadesłanej do redakcji przez biuro prasowe spółki.

– Dodatkowo, w każdym miesiącu odbywa się rutynowa kontrola, która zabezpiecza każdy sklep przed szkodnikami. Ostatnia tego typu kontrola we wspomnianym sklepie odbyła się 6 maja, jednak tuż po otrzymanym zgłoszeniu natychmiast wezwaliśmy specjalistyczną firmę do odbycia kontroli interwencyjnej – zapewniono nas.

O wynikach tego postępowania poinformujemy w kolejnych wydaniach „Gazety WPR”. O kontrole przeprowadzane w tym i innych sklepach wielkopowierzchniowych zapytaliśmy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie. – Kontrolę kompleksową w Tesco w Piastowie przeprowadziliśmy w 2014 r. i na początku tego roku. Sklep ma podpisaną umowę z firmą, której przedmiotem są usługi polegające na prewencyjnym zabezpieczeniu obiektu przed szkodnikami. Jest tam monitoring urządzeń, pełna kontrola dezynsekcji i deratyzacji – mówi dr Agata Wolska-Adamczyk, dyrektor pruszkowskiej PSSE. – W przyszłości prosimy o zgłaszanie takich sytuacji bezpośrednio do nas, wówczas mamy możliwość podjęcia interwencji – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.