Groził burmistrzowi, 73-latek zatrzymany

Milanówek

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali 73-letniego mężczyznę, który miał grozić śmiercią burmistrzowi Milanówka.

Zawiadomienie o groźbach karalnych pod adresem Piotra Remiszewskiego wpłynęło na policję wczoraj. Mężczyzna, który je wygłaszał, szybko został zatrzymany. – Wypowiedziano je kilka dni temu podczas rozmowy telefonicznej mieszkańca powiatu z pracownicą jednego z urzędów. Groźby dotyczyły pozbawienia życia jednego z burmistrzów, jako odpowiedź na administracyjne decyzje finansowe. Kobieta uznała je za zagrożenie i próbę wywarcia wpływu na czynności urzędowe – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

73-latka szybko udało się namierzyć. – Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut z art. 224 Kodeksu Karnego. Przyznał się do bezprawnych słów wypowiedzianych w emocjach i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz obowiązku przeproszenia adresata gróźb na piśmie. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. sztab. Zych.

W naszym regionie to pierwszy tego typu incydent. Po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, gdzie zamordowano prezydenta Pawła Adamowicza, w całym kraju odnotowano już kilka przypadków gróźb pod adresem samorządowców.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Groził burmistrzowi, 73-latek zatrzymany”

 1. Batman pisze:

  Złapali dziadka bo najwolniej uciekał 😉

 2. Stworek z Tworek pisze:

  stary jołop

 3. Roman pisze:

  Burmistrz Piastowa prowokuje rodziców dzieci z przedszkola przy ul.Godebskiego. W wyniku najniższych wynagrodzeń w Mazowieckim jest zapowiedziany strajk nauczycieli z tego przedszkola 21 do 25 stycznia. Burmistrz ma to w poważaniu że placówka na jego terenie nie będzie działać.

 4. Gość pisze:

  Ogólno krajowa panika. Teraz strach cokolwiek powiedzieć bo od razu donos robią. Planujecie się ludziska.

 5. leonmelon pisze:

  no to i ja załapię się na darmowy wikt z opierunkiem pod celą… ostatnio głosiłem głośno ze mojego teścia serdecznie pier.. olę , zostanę skazany za niemoralne propozycje lub inne czynności seksualne… nie ma to jak nakręcanie spirali nienawiści

 6. zzz pisze:

  – Jeśli nie postawicie świateł, ktoś zginie!
  Policja zatrzymała autora gróźb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły