Grozi nam kolejny drogowy paraliż?

Region

Mieszkańcy Pruszkowa, Piastowa, Ursusa i okolicznych miejscowości mogą wkrótce po raz kolejny utknąć w gigantycznych korkach. Na Globusowej (Warszawa Włochy) zapada się jezdnia, podobnie jak na Dźwigowej w październiku.

Ulica Globusowa jest przedłużeniem Dźwigowej.  W 2010 r. była już remontowana trzy razy. Ostatni remont na początku grudnia wykazał, że pod jezdnią znajdują się wody , które wypłukują grunt spod jezdni. Podobna sytuacja miała miejsce w październiku na ul. Dźwigowej, kiedy na ponad trzy tygodnie niezapowiedziany remont totalnie sparaliżował ruch w regionie Piastowa, Pruszkowa, Ursusa i Włoch.

Zarząd Dróg Miejskich zlecił ostatnią naprawę wodociągowcom, ponieważ to oni rok wcześniej modernizowali w tym miejscu studzienkę kanalizacyjną. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykonało naprawę, jednak zdaniem rzecznika instytucji, Bartosza Milarczyka, naprawa powinna być wykonana przez ZDM. Z tego powodu MPWiK planuje na początku stycznia  zlecić ekspertyzę, która wskaże dokładną przyczynę zapadania się jezdni.

Ulica powinna przejść generalny remont. Na ten Warszawa nie ma jednak pieniędzy. Ani ZDM, ani Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych nie ma zarezerwowanych środków na ten cel. Miejmy nadzieję, że sytuacja z października nie powtórzy się. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.