Gromadzą środki na pielęgnację drzew

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna pozyskała kolejne fundusze na pielęgnację drzew w Leśnym Parku Miejskim. – Z wkładem własnym mamy ponad 600 tys. – mówi burmistrz.

Miasto gromadzi środki, które będą niezwykle pomocne w przeprowadzeniu prac w parku. Pierwsze kroki Podkowa wykonała już w ubiegłym roku. W listopadzie udało się pozyskać 100 tys. zł, jednak konieczne było szybko działanie. Dotację należało rozliczyć do końca roku.

Podkowa nie zamierza się ociągać i chce przeprowadzić kolejne prace w Leśnym Parku Miejskim. W marcu pozyskano ponad 250 tys. zł z funduszy zewnętrznych, a przed kilkoma dniami do urzędu napłynęła kolejna dobra informacja. Miasto otrzymało ponad 300 tys. zł. – Z wkładem własnym mamy już ponad 600 tys. zł. Liczymy, że uda nam się wypielęgnować ponad 1,8 tys. drzew. Do połowy października mamy okres ochronny, ale chcemy zacząć prace wcześniej – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Zatem Podkowa ma jeszcze kilka miesięcy, aby gromadzić środki na pielęgnację kolejnych drzew. Burmistrz liczy, że prace uda się przyspieszyć. – W drodze zapytania ofertowego wyłoniliśmy ornitologa, który zajmie się kwestią ptaków. Dodatkowo skierowaliśmy do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska zapytanie w sprawie wcześniejszego rozpoczęcia prac. Chcielibyśmy ruszyć 1 września. Dzięki temu zyskalibyśmy miesiąc, a to dużo czasu. Dodatkowo pozyskane środki trzeba rozliczyć do końca roku – podkreśla podkowiański włodarz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.