Grodziska rekrutacja do przedszkola i podstawówki

Grodzisk Maz.

Ważna informacja dla rodziców maluchów z Grodziska Mazowieckiego. W poniedziałek, 14 marca, rozpocznie się nabór na wolne miejsca w przedszkolach i pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Formalnie rekrutacja ruszyła na początku marca, ale do tej pory wnioski o przedłużenie pobytu dziecka w danej placówce mogli składać tylko ci opiekunowie, których pociechy uczęszczały do niej w roku szkolnym 2015/2016. Teraz rozpocznie się „bój” o wolne miejsca, szczególnie w przedszkolach. Problem z przyjęciem mogą mieć 3-latki, bo wraz z cofnięciem obowiązku szkolnego dla ich starszych, 6-letnich kolegów, baza miejsc skurczyła się.

Jak zgłosić dziecko do przedszkola? – W dniach od 14 do 31 marca 2016 roku rodzice będą mogli wypełnić wniosek zamieszczony na stronie internetowej gminy i biura oświaty. Wypełniony formularz trzeba wydrukować i dostarczyć do placówki „pierwszego wyboru”, tzn. oznaczonej przez rodziców na pierwszym miejscu preferencji – informuje grodziski magistrat.

Podobnie jest w przypadku pierwszych klas podstawówek. – W przypadku naboru do pierwszej klasy szkoły podstawowej położonej poza obwodem, w terminie od 14 do 31 marca 2016 roku rodzice wypełniają i dostarczają wniosek do wybranej szkoły. Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy pierwszej z urzędu, jednak rodzice tych dzieci są zobowiązani do zapisu dziecka do szkoły to jest złożenia w sekretariacie karty zgłoszenia w terminie od 29 lutego do 23 marca 2016 r. – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Szczegółowe informacje i wzory dokumentów dostępne są tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.