Grodziska „dwójka” powiększy się o nowe skrzydło

Grodzisk Maz.

Zespół Szkół nr 2 w Grodzisku zmieni swoje oblicze. Trwają poszukiwania firmy, która zajmie się rozbudową placówki o nowe skrzydło dydaktyczne.

Dziś w grodziskiej „dwójce” przy ulicy Westfala pobiera naukę blisko 1000 dzieci. Kłopot w tym, że budynek szkoły, który powstał ponad 20 lat temu, wyraźnie odstaje od dzisiejszych rozwiązań architektonicznych. Przez lata nie było tu np. odpowiedniego zaplecza sportowego. Dopiero w 2003 roku uczniowie zaczęli korzystać z nowo wybudowanej hali sportowej.

Rozbudowa Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Westfala w Grodzisku Mazowieckim planowana jest od 2014 r. To właśnie wtedy grodziski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie projektu rozbudowy. Zmiany w systemie oświaty sprawiły, że prace projektowe się przedłużyły, a samą inwestycję podzielono na etapy. Pierwszy zakładający m.in. rozbiórkę starych klatek schodowych i budowę nowych oraz prace związane z dostosowaniem placówki do wymogów przeciwpożarowych są już na finiszu. – Obecnie finalizowany jest I etap modernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Inwestycja polega m.in. na budowie klatki schodowej wraz z windą, wymianie drzwi wewnętrznych,a także zdjęcia łatwopalnych boazerii na korytarzach. Planowana jest rozbudowa obiektu w II etapie w celu dalszej poprawy warunków nauki, przywrócenia przedszkola, a także zmniejszenia zmianowości – podkreśla grodziski urząd.

Plany dotyczące rozbudowy placówki zaczynają się materializować, bowiem grodziski magistrat rozpoczął poszukiwania firmy, która ma zająć się wykonaniem prac budowlanych. Zakres robót obejmuje budowę pięciokondygnacyjnego skrzydła dydaktycznego. W piwnicy zostanie zlokalizowana szatnia, którą zaprojektowano w systemie szafek ubraniowych. Na parterze znajdą się gabinety dyrektorów oraz pokój nauczycielski. Na pozostałych kondygnacjach zaprojektowano 11 sal dydaktycznych w tym pracownię chemiczną. Na każdym piętrze znajdą się sanitariaty. Budynek będzie miał osobne wejście, a ze starym skrzydłem będzie połączony łącznikiem. Termin zakończenie prac budowlanych wyznaczono na koniec 2019 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.