Grodzisk: Wieści z ratusza

Region

W środę odbyła się 47 sesja Rady Miejskiej w Grodzisku. Mimo, iż kadencja obecnych radnych już się kończy, podjęli oni kilka kluczowych edycji związanych z przyszłymi inwestycjami w gminie.

Pierwszym ważnym punktem obrad były zmiany w budżecie na rok obecny. Niektórzy radni mieli zastrzeżenia do propozycji zmniejszenia wydatków na drogi gminne o 4,5 mln zł. Spowodowane jest to opóźnieniami w Urzędzie Marszałkowskim, z którego Grodzisk miał dostać dofinansowanie. Pieniądze na konto gminy wpłyną, ale najprawdopodobniej będą gotowe do inwestycji dopiero w następnym roku. Zwiększono za to wydatki na promocję gminy. Wiąże się to z wydaniem albumu o Grodzisku „Wczoraj i Dziś”, a także planowaną imprezą z okazji Rocznicy Solidarności. Część z planowanych 100 tysięcy, o które budżet został podniesiony, ma zostać wydane również na spot reklamujący miasto, który ukaże się w telewizji tuż po wyborach.

Gmina ma za to dofinansować inwestycje realizowane przez powiat, a mianowicie budowę  ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Nadarzyńskiej aż do wsi Opypy, a także pokryć część kosztów inwestycji już zrealizowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg – remont ulicy Montwiłła i chodnik w Kraśniczej Woli przy ulicy Wspólnej. Całkowity koszt dofinansowania to 460 tysięcy złotych.

Przyjęto również uchwałę o zawarciu umowy partnerskiej pomiędzy gminami Grodzisk Mazowiecki, Grodzisk Wielkopolski oraz Grodzisk. Delegacje tych miast gościły już w Grodzisku Mazowieckim i są zainteresowane współpracą z mazowiecką gminą.

Wygląda na to, że faktem stała się budowa prokuratury w Parku Skarbków. Radni miasta podjęli uchwałę o przekazanie na rzecz Skarbu Państwa działki przy ulicy Bartniaka, na której znajduje się część parku oraz działkę przy ulicy Kierlańczyków pod rozbudowę sądu. W zamian gmina otrzyma teren Szkoły Społecznej przy ul. 3-go maja oraz posiadłość Kilińskiego 27, na której stoi część Urzędu Miasta.

Radni przyjęli również uchwały związane z najbliższymi wyborami. M.in. utworzono cztery okręgi dodatkowe – Szpital Zachodni, Domy Pomocy Społecznej w Izdebnie i Grodzisku oraz Areszt Śledczy. Poza tym ustalono termin pierwszych prac nad budżetem na rok 2011. Będzie to 15 listopada br.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.