Grodzisk: podpisano umowę na dofinansowanie targowiska

Region

27 lipca w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na dofinansowanie grodziskiego targowiska. Dzięki temu Gmina Grodzisk dostanie 10 milionów złotych na projekt „Budowa miejskiej strefy aktywności gospodarczej przy ul. Montwiłła rejon ul. Spokojnej w Grodzisku Mazowieckim”.

Całkowita wartość projektu wynosi ok. 13 milionów złotych. Na miejskim targowisku pojawi się kostka brukowa a przed nim powstaną parkingi wzdłuż ulicy Spokojnej. Nad częścią placu targowego stanie wiata, która będzie chronić sprzedających od deszczu czy śniegu. W planach jest także budowa galerii handlowej o powierzchni 300 metrów kwadratowych.

Wymienione zostanie ogrodzenie, planowane jest również ustawienie telebimu na targowisku.
Umowę na dofinansowanie tej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego podpisał burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński i Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik. Za kilka dni zostanie ogłoszony przetarg na tę inwestycję. Prace mają rozpocząć się w tym roku.

-Do końca przyszłego roku inwestycja będzie zakończona – mówi burmistrz Grodziska i mam nadzieję, że będziecie państwo świadkami jak znacząco zmienia się nasze miasto. Obszar blisko 3h zostanie nowocześnie i ekonomicznie zagospodarowany. Poza planowanymi unowocześnieniami będzie w tym miejscu dużo zieleni. Na koniec sierpnia planowane jest spotkanie z grodziskimi kupcami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.