Grodzisk: Pierwsza sesja nowej kadencji za nami

Region

W środę, 1 grudnia br. odbyła się pierwsza w obecnej – VI kadencji sesja Rady Miejskiej w Grodzisku Maz.

Nowo wybrani radni najpierw otrzymali zaświadczenia o wyborze, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie.

Kolejnym punktem obrad był wybór w tajnym głosowaniu przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Przewodniczącą została Joanna Wróblewska, zaś wiceprzewodniczącymi – Marek Czarnecki i Mirosław Gajowniczek.

Podczas sesji ślubowanie złożył również burmistrz Grodziska Maz. – Grzegorz Benedykciński, który przeważającą większością głosów pokonał konkurentów w drodze do fotela najważniejszego włodarza miasta. Tym samym został zaprzysiężony na ten urząd, który będzie sprawował przez najbliższe cztery lata.

To nie jedyny sukces Grzegorza Benedykcińskiego. W wyborach samorządowych uzyskał również mandat radnego do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, zdobywając ponad 15 tysięcy głosów. Zrzekł się jednak tego tytułu na rzecz pełnienia funkcji burmistrza w Grodzisku Maz.

Podczas sesji ogłoszono również wygaśnięcie mandatów Marii Grabowskiej i Piotrowi Galińskiemu, którzy ponownie będą sprawować funkcje wiceburmistrzów, a tym samym musieli zrezygnować z pełnienia obowiązków radnych. Ich miejsce zajmą kolejni radni z tej samej listy, którzy uzyskali największą liczbę głosów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.