Grodzisk chętnie wybierany na miejsce zamieszkania

Region

Grodzisk Mazowiecki odnotowuje kolejny rekordowy wzrost liczby mieszkańców w ciągu roku. W 2010 roku miastu i gminie przybyło ponad 700 mieszkańców. Dokładnie na koniec 2009 roku w gminie było 39 369 mieszkańców, na koniec 2010 już 40 093, co daje wzrost o 724 osób. W Grodzisku Mazowieckim, w przeciwieństwie do ogólnokrajowej tendencji rodzi się więcej osób niż umiera - informuje portal grodzisk.pl

W ciągu roku w urodziło się 518 a zmarło 388 mieszkańców, co daje przyrost naturalny na poziomie +130 osób. Taki przyrost ludności w gminie nie jest tendencją dla całego Mazowsza Zachodniego. Wzrost liczby ludności w Grodzisku Mazowieckim to nie nowe zjawisko. Gmina od lat notuje napływ nowych mieszkańców. Na koniec 2008 roku było ich 38 739, na koniec 2007 – 38 217 osób. Na koniec 2000 roku w gminie były zameldowane 34 504 osoby.

Moda na osiedlanie się w gminie Grodzisk Mazowiecki to zasługa dwu czynników: gospodarczego i promocyjnego. Pierwszy to między innymi przeznaczenie wiele lat temu nieużytków, również terenów po PRG -owskich pod budownictwo mieszkaniowe, a także stworzenia warunków dla developerów budujących budynki wielorodzinne czy stworzenie warunków do powstania strefy przemysłowej, dającej wielu mieszkańcom miejsca pracy.

Drugi czynnik to przemyślana polityka prospołeczna i promocyjna, dająca sygnał nowym mieszkańcom, że ratusz pomaga mieszkańcom i jest im przyjazny. Te sygnały to choćby wprowadzenie karty Duża Rodzina dla rodzin posiadających troje lub więcej dzieci, akcje takie jak: wózek wielofunkcyjny z fotelikiem samochodowym i spacerówką dla pierwszego dziecka urodzonego w kolejnym roku, czy luksusowy zegarek dla 40 tysięcznego mieszkańca Gminy Grodzisk Mazowiecki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.