Grodzisk: Bezpłatny kurs dla opiekunek dziecięcych

Region

Od 1 marca w Grodzisku Mazowieckim rusza bezpłatny kurs dla opiekunek dziecięcych.

W ramach projektu oferowane jest  120 godzin praktycznych szkoleń z opieki nad dzieckiem prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę (psycholodzy, fizykoterapeuci, dietetycy, logopedzi), możliwość uzyskania certyfikatu Profesjonalnej Opiekunki, możliwość uzyskania Certyfikatu ukończenia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trakcie zajęć będzie można dowiedzieć się jak efektywnie rozmawiać z dzieckiem, jak wyznaczyć granice, które dziecko powinno respektować, co zrobić, gdy dziecko się złości, a co gdy przeżywa smutek lub strach, jak nagradzać dziecko, ale i jak karać, by oddziaływania te były skuteczne, jak uniknąć błędów wychowawczych, jakie zabawy wspomagają rozwój psychomotoryczny dziecka.

Udział w szkoleniach jest w całości bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

Dodatkowe korzyści
– Stypendium szkoleniowe (około 4 zł brutto za 1h szkolenia)
– Wyżywienie w trakcie szkolenia
– Zwrot kosztów opieki nad dziećmi do lat 7 lub osobami zależnymi
– Udział w warsztatach asertywności
– Poradnictwo zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia

Więcej informacja na stronie projektu: http://kwalifikacje.net/

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.