Grodzisk zadba o sport i rozrywkę

Grodzisk Maz.

Grodzisk Mazowiecki może pochwalić się czołową drużyną tenisa stołowego w Polsce – Bogorią. Niebawem zespół może występować w nowej hali. Gmina przymierza się do budowy obiektu sportowo-widowiskowego.

W Grodzisku pojawi się niezwykle ważny obiekt, który będzie spełniał swoją rolę w zakresie kultury, ale także rozrywki. – Jedną z najważniejszych przyszłorocznych inwestycji będzie rozpoczęcie budowy hali widowiskowo-sportowej. Myślę, że będzie to dla Grodziska przedsięwzięcie historyczne – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Jak będzie prezentowała się hala? – Hala pomieści 3,5 tys. ludzi na koncertach, a na imprezach sportowych 2 tys. osób. Obiekt będzie areną, na której rozgrywane będą nasze mecze tenisowe. Jej rola obejmie również inne obszary. Dobre nagłośnienie pozwoli organizować tam koncerty. Ciekawym pomysłem jest taras widokowy i obserwatorium astronomiczne, gdzie będziemy prowadzili zajęcia rozwojowe dla dzieci – opisuje Benedykciński.

Obiekt sportowo-widowiskowy to jedno, a w planach gmina ma również budowę centrum dla seniorów. Ma być to jedyna taka inwestycja w regionie. – Ogłosimy również przetarg na budowę centrum dla seniorów. Rolą tego obiektu będzie służenie osobom starszym. Obecnie jesteśmy w ostatniej fazie projektu. W budynku nie zabraknie sali widowiskowo-zabawowej, gdzie będzie można organizować różne wydarzenia – tłumaczy burmistrz Grodziska.

Centrum dla seniorów ma być funkcjonalne. – Chcemy zapewnić emerytom miejsce, gdzie będą mogli się zintegrować. W budynku pojawi się sala kominkowa, kawiarenka, punkt pomocy prawnej. Na górze chcemy zrobić bibliotekę, która będzie duża i nowoczesna. Ma liczyć 1200 metrów. To będzie zupełnie inna jakość. Seniorzy będą mogli przychodzić także z wnukami. Dla najmłodszych również zostanie przygotowany specjalne miejsce – zapewnia Benedykciński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.