Grodzisk z umową na budowę „Parkuj i Jedź”

Grodzisk Maz.

Grodzisk Mazowiecki przystępuje do budowy parkingów typu „Parkuj i Jedź” przy ul. Piaskowej i ul. Żydowskiej. Gmina podpisała umowę z wykonawcą zadania. Inwestycja ma zostać zrealizowana do czerwca 2018 roku.

Kierowcy zdążyli przyzwyczaić się do poszukiwania miejsc parkingowych. Niebawem w Grodzisku może być to tylko wspomnienie. A to za sprawą budowy dwóch parkingów. Jeden z nich zostanie zlokalizowany przy ul. Żydowskiej w rejonie dawnej fabryki grzejników i ok. 150 m od dworca PKP. Czterokondygnacyjny budynek pomieści 296 pojazdów. Przewidziano również miejsca dla rowerów. Warto wspomnieć, że na parterze pojawią się dwie stacje zasilania przeznaczone dla samochodów elektrycznych. 

Drugi parking pojawi się w rejonie ul. Piaskowej w pobliżu przystanku WKD. Planowane jest wykonane 48 miejsc postojowych, a przed budynkiem zostaną postawione stojaki na rowery.

W maju Grodzisk ogłosił przetarg na wykonanie zadania, a dwa miesiące później doszło do podpisania umowy. Na etapie formalnym obyło się bez komplikacji. – Budowa parkingów znamionuje wejście w nowy etap rozwoju gminy i wpisuje się w strategie rozwiązań niskoemisyjnych. Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców do przesiadania się z  samochodów i z rowerów na publiczne środki transportu. Ma to być kolejne udogodnienie, które proponujemy w centrum i w części południowo-wschodniej miasta, o niebagatelnym znaczeniu dla osób korzystających z linii WKD jak i PKP. To dzisiejsze (20 lipca – przyp. red.) podpisanie umowy nie odbyłoby się, gdyby nie owocna współpraca z miastem Żyrardów i ogromny wkład pracowników Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych grodziskiego Urzędu Miejskiego. Teraz liczymy na dobrą i terminową współpracę z wykonawcą – tłumaczy Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska.

Budowa parkingów przy ul. Żydowskiej i ul. Piaskowej to koszt blisko 16 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.