Grodzisk sonduje remont linii 447

Grodzisk Maz.

Mieszkańcy Grodziska mogą w internetowej sondzie wskazać, który wariant organizacji ruchu na czas remontu podmiejskiej linii kolejowej nr 447 uważają za lepszy.

Planowana przez PKP PLK modernizacja odcinka Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki już dziś spędza pasażerom sen z powiek, bo oznacza, że – w wersji optymistycznej – pociągów może być mniej, ale mogą też w ogóle nie wyjechać na remontowany szlak. Te dwie możliwości brane są pod uwagę przez kolejarzy.

O wskazanie preferowanego wariantu PKL zwróciły się do samorządów. Władze Grodziska o opinię postanowiły zapytać mieszkańców. Na stronie internetowej urzędu miasta pojawiła się sonda, w której można oddać głos na: „Częściowe zamknięcie linii przy czasie modernizacji ok 33 miesięcy – pociągi na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków jeździłyby jednym torem, z kolei na trasie Pruszków – Grodzisk Mazowiecki przewidziane było zamknięcie obu torów i uruchomienie komunikacji zastępczej” lub „Całkowite zamknięcie linii przy czasie modernizacji ok 22 miesięcy z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej”. Ankieta potrwa do 6 marca i jest dostępna tu.
 
Remont szlaku nr 447 obejmie 22-kilometry torów, naprawę czterech mostów i trzech wiaduktów, przebudowę peronów i stacji, remont dworców, budowę nowego przystanku w Parzniewie i tunelu w ciągu pruszkowskiej ulicy Działkowej. A nawet ponowną przebudowę podziemnego przejścia dla pieszych na dworcu PKP w Pruszkowie. Konkretna data rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znana, mowa jest o końcówce tego roku lub początku przyszłego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.