Grodzisk się zazieleni

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowieckim chce zmienić oblicze terenów przy ul. Dalekiej. W planach jest stworzenie parku wypoczynkowego oraz ogrodu rekreacyjno-sportowego. Na początek trzeba wykonać projekt.

W Grodzisku będzie jeszcze bardziej zielono. Przy okazji stworzone zostaną odpowiednie warunki dla wypoczynku dla mieszkańców na świeżym powietrzu. – Rozstrzygnięty został przetarg na projekt parków, skwerów i zieleni przyulicznej o łącznej powierzchni blisko 4 hektarów. Wśród projektowanych parków odtworzony zostanie m.in. były Park Lipnera o powierzchni 1,3 ha nad rzeką Mrowną, na tyłach Szpitala Zachodniego. Prace projektowe mają zakończyć się do końca stycznia przyszłego roku – informuje Jacek Grabowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Warto zwrócić uwagę na teren nad rzeką Mrowną, który w większości pokryty jest przez las olszowy. Obecnie jest on nieuporządkowany i niedostępny dla mieszkańców. W planach jest stworzenie parku o charakterze wypoczynkowym, który będzie podzielony na dwie strefy. Pierwsza ma stanowić miejsce bytowania zwierząt, pojawi się tam także ścieżka edukacyjna. W drugiej strefie, od strony ul. Dalekiej i Szpitala Zachodniego, planowane jest stworzenie parku linowego. Teren zostanie wyposażony w ławki, oświetlenie oraz system informacyjny. Również rowerzyści będą mogli wybrać się do parku na rekreację. W planach jest stworzenie ścieżki pieszo-rowerowej.

Nowy wygląd ma zyskać również teren w granicach szkoły Podstawowej nr 6 od strony ul. Dalekiej. Obecnie znajduje się tam plac zabaw, wokół którego rosną drzewa. Docelowo teren ma stać się ogrodem rekreacyjno-sportowym. Plac zabaw dla dzieci zostanie wzbogacony o systemy drabinek i poprzeczek do wspinania, rowerowy plac zabaw, nadal będzie funkcjonowała górka do zjeżdżania na sankach. Najmłodsi będą mogli pograć w siatkówkę i zbijaka. W projekcie ma zostać uwzględnione stworzenie boiska z nawierzchni tartanowej.

To nie koniec planów gminy. Wzdłuż wielu grodzisk ulic pojawi się zieleń. W planach jest również modernizacja skweru na rogu ul. Granicznej i Szwedzkiej, skwerku na końcu ul. Armii Krajowej czy terenu zielonego przy ul. Żeromskiego, gdzie ma powstać plac zabaw.

Należy pamiętać, że gmina rozstrzygnęła przetarg na projekt. W przyszłym roku zapewne ruszą prace związane z modernizacją wspomnianych terenów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.