Grodzisk przyspiesza z Orange

Grodzisk Maz.

Już w przyszłym roku blisko 6 tys. gospodarstw w Grodzisku Mazowieckim będzie mogło skorzystać z szybkiego internetu. Władze gminy podpisały umowę z Orange Polska, która ma stanowić krok do rozwoju społeczeństwa informacyjnego i zwiększyć dostęp do infrastruktury światłowodowej.

Za pomocą internetu dokonujemy coraz więcej czynności. Płacenie rachunków, robienie zakupów weszło nam w krew. Problem w tym, że nie we wszędzie możliwości są takie same. Wiele zależy od zastosowania właściwych rozwiązań infrastrukturalnym. W Grodzisku szykują się zmiany na lepsze.

Podpisana przez władze gminy umowa z Orange Polska zakłada stworzenie przyjaznych warunków dla inwestycji i stawia na rozwój. W ciągu trzech lat światłowód będzie dostępny dla 6,5 tys. gospodarstw domowych. Zakłada się, że już w przyszłym roku z udoskonaleń skorzysta większość mieszkańców – 5,8 tys.

Burmistrz Grodziska jest zadowolony z zawarcia porozumienia z firmą. Dzięki temu zwiększą się możliwości miasta, zyskają także mieszkańcy. – Bardzo cieszymy się z tej inwestycji. Gmina Grodzisk Mazowiecki rozwija się dynamicznie, ciągle przybywa mieszkańców, powstają nowe firmy, dlatego zapotrzebowanie na szybki internet stale rośnie. Zarówno dla gospodarstw domowych, biznesu, jak i oświaty dostęp do szerokopasmowego internetu jest niezbędny do pełnego funkcjonowania we współczesnym świecie – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. –  Bardzo liczymy na to, że z tej najnowocześniej technologii przesyłania danych będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy miasta, ale także grodziskich sołectw. Warto dodać, że ta inwestycja poprzez modernizację i przebudowę starej infrastruktury, wpłynie korzystnie na estetykę miasta – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.