Grodzisk przygotowany do zimy

Grodzisk Maz.

Zima jest łaskawa. Do czasu. Dotkliwe mrozy dały nam się już we znaki. Pojawił się również śnieg, co wiąże się z obowiązkami. Zarówno dla mieszkańców jak i samorządów. W Grodzisku Mazowieckim zapewniają, że są przygotowani na atak zimy.

Zima wiąże się z utrudnieniami. To nie tylko mróz i śnieg, ale również konieczność odśnieżania. Kierowcy narzekają, kiedy pojawiają się problemy na drogach. Wiadomo, że nad porządkiem powinny czuwać określone służby. – W Grodzisku Mazowieckim rolę strażnika przejezdności dróg pełni Zakład Gospodarki Komunalnej. Tu podejmowane są decyzje gdzie i kiedy uruchomić sprzęt, będący w dyspozycji zakładu. Ważną wskazówką dla dyspozytorów są sygnały od mieszkańców, dzięki którym można skoncentrować siły w miejscach najbardziej zagrożonych – informuje Jacek Grabowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim.

W jaki sprzęt wyposażony jest Zakład Gospodarki Komunalnej? – W dyspozycji ZGK jest m.in. 10 pługo-posypywarek, 1 posypywarka i 2 odśnieżarki ręczne do usuwania skutków zimy. W razie konieczności jest możliwość skorzystania ze sprzętu ze źródeł zewnętrznych. W magazynach znajduje się 100 ton soli, 150 ton piasku i 20 ton chlorku wapnia – wylicza Grabowski.

Wygląda na to, że zima nie zaskoczy drogowców w Grodzisku. Jednak stare porzekadło mówi zupełnie coś innego. Mieszkańcy mogą powiadomić służby o pojawiających się trudnościach . – W momencie pojawienia się zagrożeń pogodowych dyżur w ZGK jest całodobowy. Telefon interwencyjny 22 724 13 84. Zima, to trudny okres nie tylko dla kierowców. Śliskie chodniki, zwisające sople, zaśnieżone dachy, to zagrożenia szczególnie niebezpieczne dla przechodniów i mieszkańców. I w tych przypadkach można uzyskać pomoc ze strony służb miejskich. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 755 20 06, 668 329 952 lub 600 871 649, a sprawa zostanie przekazana do odpowiednich jednostek – przedstawia rzecznik grodziskiego urzędu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.