Grodzisk ogłosił przetarg na komunikację miejską

Grodzisk Maz.

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na liniach grodziskiej komunikacji miejskiej, w tym przewozów szkolnych uczniów szkół gminnych.

Wreszcie ogłoszono zapowiadany przetarg na kompleksową obsługę komunikacji na ternie gminy Grodzisk Mazowiecki. Otwarcie ofert nastąpi 19 lutego. Wtedy dowiemy się jakie firmy zaproponowały swoje oferty. Ostatnie lata grodziską komunikację obsługiwał PKS Grodzisk Mazowiecki.

Gmina postawiła pewne wymagania. Wymagana liczna taboru to 17 autobusów i dodatkowo dwie sztuki rezerwowe. Pojazdy będą musiały spełnić normę emisji spalin wyższą od EURO 3. W 60 proc. autobus będzie całkowicie niskopodłogowy lub częściowo niskopodłogowy z obniżonym wejściem przynajmniej w jednych drzwiach. Standardowo pojazdy będą miały określone malowanie – tabor pomalowany w barwy żółte i czerwone.

Minimum 50 proc. pojazdów, za pomocą których wybrany w przetargu operator będzie realizował zamówienie, musi być wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Ponadto autobusy muszą być wyposażone w bileterki autobusowe umożliwiające sprzedaż biletów jednorazowych z jednoczesnym odnotowywaniem przystanku na którym bilet został wydany. Bileterki te muszą mieć też możliwość przedłużania biletów miesięcznych sprzedanych w punkcie sprzedaży biletów miesięcznych.

Operator będzie musiał prowadzić punkt sprzedaży biletów miesięcznych w okolicach dworca PKP w Grodzisku Mazowieckim. Godziny otwarcia punktu to minimum pięć dni w miesiącu przez osiem godzin.

Wybrany w przetargu przewoźnik podpiszę umowę na wykonywanie przejazdów do 31 marca 2020 r.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Grodzisk ogłosił przetarg na komunikację miejską”

 1. Daniel pisze:

  Oby chociaż przyjezdzały wcześniej czy później a nie tak jak do tej pory że bus nie przyjeżdżał i jak się dzwoniło do pks-u to nic nie wiedzieli więc dzwoniliśmy do gminy.

 2. Czesiek pisze:

  Mają dużą szansę że pojawią się stare ukraińskie złomy z ukraińskimi kierowcami. Magister Jan coś poradzi.

 3. raz pisze:

  50% z klimą? W 2019 roku?
  Klimatyzacja to był standard w latach 90 w normalnych samochodach

 4. och pisze:

  „Minimum 50 proc. pojazdów, za pomocą których wybrany w przetargu operator będzie realizował zamówienie, musi być wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. ” niezle pole do popisu i furtka do obejscia i niespelniania wymagan dla przewoznika. Wymog 100% to niezbedne minimum. Plus by w autobusie nie smierdzialo, a to juz jest nie lada wyczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły