Grodzisk ma pewne dofinansowanie, Pruszków też

Region

Mazowiecki Urząd Wojewódzki opublikował ostateczną listę rankingową inwestycji drogowych, które mogą liczyć na dofinansowanie. Wśród nich znalazły się przedsięwzięcia z naszego regionu.

Remonty i przebudowy dróg to jedne z najkosztowniejszych inwestycji realizowanych przez gminy i powiaty. Modernizacja dużej arterii to często wydatek kilku a nawet kilkunastu milionów złotych. Nie każdą gminę stać na realizację tak kosztownych przedsięwzięć. W ostatnich latach samorządy mogły korzystać ze wsparcia z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”, czyli tzw. schetynówek. Jednak jego realizacja dobiegła końca. Rząd nadal wspiera inwestycje drogowe dzięki „Programowi rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”, który jest swoistą kontynuacją wspominanych schetynówek.

Nabór wniosków dobiegł końca. 31 października Mazowiecki Urząd Wojewódzki opublikował wstępne listy rankingowe. W tegorocznym naborze złożono 124 projekty: 37 z powiatów i 87 z gmin. Wśród nich są również wnioski z naszego regionu. Pod koniec listopada zaprezentowano już ostateczny ranking wniosków. Kilka projektów z naszego regionu znalazło się na wysokich miejscach.

Pewne jest Grodzisk Mazowiecki otrzyma pieniądze na budowę ul. Okrężnej. Wniosek Grodziska jest na 1. miejscu na liście rankingowej. Na miejscu 19. znalazł się wniosek gminy Raszyn, która chce wybudować ul. Szkolną od al. Krakowskiej do ul. Poniatowskiego. Na 22. pozycji znalazł się wniosek Pruszkowa na przebudowę ul. Lipowej. Dwa oczka niżej znalazł się wniosek gminy Brwinów, która ubiega się o dofinansowanie budowy obwodnicy Moszny. Wniosek Piastowa dotyczący przebudowy ul. gen. Dąbrowskiego znalazł się na 46. pozycji. Pod koniec roku będzie wiadomo, które z wniosków zostały zakwalifikowane dodofinansowania.

Co ciekawe na ostatecznej liście rankingowej nie ma wniosków powiatu pruszkowskiego i grodziskiego. Powiat pruszkowski nie złożył w tym rozdaniu wniosku, choć wspólnie z miastem Pruszków będzie realizował ul. Lipową. Natomiast wnioski powiatu grodziskiego zostały odrzucone.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.