Grodzisk czeka na parkingi

Grodzisk Maz.

Problem parkowania pojawia się niemalże w każdym mieście. Nie inaczej jest w Grodzisku Mazowieckim, ale niebawem sytuacja może ulec poprawie. Blisko zakończenia są prace przy budowie parkingów przy ul. 1 Maja i ul. Kilińskiego.

Gmina zajęła się sprawą „dzikich parkingów” i postanowiła nadać im nową jakość. Przy ul. 1 Maja i ul. Kilińskiego kierowcy będą mogli zostawić pojazdy w dogodnych warunkach. Planowano, że inwestycję uda się zakończyć w sierpniu, ale tak się nie stało. Kiedy nastąpi finisz prac? – Roboty budowlane są już na ukończeniu. Do 15 września wszystko powinno być gotowe – zapewnia Katarzyna Drozdowska z Obsługi Inwestycyjno-Technicznej gminy Grodzisk Mazowiecki.

Z pewnością oddanie do użytku dwóch parkingów ułatwi życie kierowcom. Jednak mogą pojawić się kolejne problemy. Tym razem chodzi o walkę o miejsce, których liczba jest ograniczona – Parkingi pomieszczą około 60 pojazdów – podaje przedstawicielka grodziskiego urzędu.

Gmina uczyni tym samym krok w walce z problemem, jednak konieczne są kolejne inwestycje. Urząd ma tego pełną świadomość i kreśli już plany. – Dwa wymienione wcześniej parkingi nie zlikwidują całkowicie problemu parkowania. Zlikwidowanie problemu z brakiem miejsc w rejonie stacji PKP nastąpi po wybudowaniu parkingu wielopoziomowego na ul. Traugutta. Gmina oczekuje na dofinansowanie tej inwestycji. Planowane zakończenie budowy w roku 2018 – wyjaśnia Drozdowska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.