Grodzisk będzie woził Brwinów

Brwinów

Brwinowski magistrat dokonał wyboru. Od nowego roku za transport zbiorowy na terenie gminy będzie odpowiadał PKS Grodzisk Mazowiecki. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowych połączeń.

Gmina stanęła przed trudnym zadaniem, bo w postępowaniu przetargowym do urzędu wpłynęły dwie oferty. Obie firmy znają gminę Brwinów „jak własną kieszeń”. – Zarówno jedna, jak i druga obsługiwały nasze trasy. Współpraca z oboma układała się dobrze, jednak w tym wypadku musieliśmy dokonać wyboru w oparciu o kryteria przetargowe – podaje Mirosława Kosiaty, kierownik biura promocji gminy Brwinów.

Brwinów wybrał ofertę PKS Grodzisk, który obsługiwał gminne trasy w latach 2013-2014. Na pasażerów czekają już autobusy ZAZ, MAZ i Karsan. Większość z nich jest wyprodukowana w 2016 roku i spełnia wszystkie kryteria spalania. Dobrą wiadomością dla pasażerów jest większa liczba linii autobusowych. Od nowego roku mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z połączeń do Błonia i Pruszkowa, poprawie ulegnie komunikacja centrum Brwinowa z Otrębusami i Kaniami. Warto przypomnieć, że nowe linie pojadą trasami: Brwinów Runek-Rokitno-Błonie PKP, Brwinów Rynek-Milęcin-Błonie PKP, Brwinów Rynek-Rokitno-Brwinów Rynek czy Moszna–Domaniew–Pruszków Waryńskiego–Parzniew św. Jerzego–Moszna.

Zmiany w brwinowskiej komunikacji zostaną wprowadzone wraz z początkiem roku, jednak należy zadbać o jeszcze jeden istotny szczegół. – Podpisanie umowy zaplanowaliśmy na 20 grudnia –  mówi Kosiaty. PKS Grodzisk będzie odpowiadał za komunikację na terenie gminy Brwinów przez najbliższe trzy lata.

Poniżej przedstawiamy linie planowane na 2017 rok:

Linia nr B1 Brwinów Rynek – Rokitno – Brwinów Rynek
Linia nr B2 Brwinów Rynek – Rokitno – Błonie PKP
Linia nr B3 Brwinów Rynek – Milęcin – Błonie PKP
Linia nr B4 Brwinów Rynek – Domaniew – Brwinów Rynek
Linia nr B5 Brwinów Rynek – Moszna – Domaniew – Pruszków Waryńskiego
Linia nr B6 Brwinów Rynek – Parzniew – Pruszków PKP
Linia nr B7 Brwinów Rynek – Otrębusy – Nadarzyn – Kanie
Linia nr B8 Brwinów Rynek – Podkowa Leśna – Żółwin – Owczarnia – Brwinów Rynek
Linia nr B9 Żółwin – Owczarnia – Żółwin
Linia nr B10 Moszna – Domaniew – Pruszków Waryńskiego – Parzniew św. Jerzego – Moszna

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.