Grodzisk aktywnie dla Kacpra!

Grodzisk Maz.

W sobotnie popołudnie grodziska hala sportowa przy ul. Westfala wypełniła się dobrą energią, pozytywnymi emocjami i ludźmi o szczerym sercu. Wszystko aby wspomóc chorego Kacperka.

Pięcioletni Kacper to mały wojownik. Prawie całe swoje życie zmaga się z konsekwencjami opryszczkowego zapalenia mózgu, które zdiagnozowano u niego po pierwszych urodzinach. Kacper nie mówi, nie siedzi samodzielnie, nie chodzi, nie widzi. Ale nie poddaje się. Zarówno on jak i jego rodzice.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku chłopiec przeszedł operację rekonstrukcji stawu biodrowego. Gips założony od pasa w dół na siedem tygodni spowodował zanik mięśni. Po wyjęciu z gipsu okazało się, że w operowanej nodze w biodrze i kolanie powstały silne przykurcze. Konieczna jest więc dodatkowa rehabilitacja. Nie trzeba dodawać, że bardzo kosztowna…

Aby wesprzeć Kacpra i zebrać fundusze na dalsze leczenie w sobotę w Grodzisku odbyła się charytatywna impreza pod hasłem „Aktywny Grodzisk”. Były pokazy taneczne, sztuk walki, możliwość pogrania w ping ponga z zawodnikami Bogorii, koncerty, maraton zumby i wiele innych. Nie zabrakło samego Kacperka i jego rodziców. Drżącym ze wzruszenia głosem za pomoc dziękowała ze sceny mama chłopca. Były też wspaniałe niespodzianki, jak czek na 5 tys zł, który przekazał prezes grodziskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Wszyscy zgromadzeni mogli swoje datki wrzucać do puszek.

Zwieńczeniem imprezy dla Kacpra był koncert grodziskich zespołów Chorus i Dennis.

Kto przegapił tę okazję, aby dorzucić choć symboliczną złotówkę do marzeń Kacpra o normalnym życiu, ten może wesprzeć chłopca za pośrednictwem facebookowego bloga poświęconego jego walce.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.