Granty w konkursie „Działaj lokalnie” przyznane!

Region

Już po raz piąty Stowarzyszenie Europa i My przyznało granty na projekty organizacjom z terenu powiatu grodziskiego. Celem każdego z nich jest integracja i aktywizacja lokalnej społeczności, a przez to pomnożenie dobra wspólnego. Poznajmy dziewiątkę laureatów z 2010 roku – organizacje skupiające ludzi zmieniających na lepsze otaczającą ich rzeczywistość.

W maju br. Stowarzyszenie Europa i My, jako Lokalna Organizacja Grantowa (LOG) wspólnie z Akademią Rozwoju Filantropii ogłosiło piątą edycję konkursu grantowego w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Działaj Lokalnie”. Na konkurs napłynęło 15 wniosków od organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych z terenu powiatu grodziskiego, w tym: dwa z gminy Baranów (Kaski oraz  Baranów),  dwa z Grodziska Mazowieckiego, sześć z Milanówka, dwa z Podkowy Leśnej oraz trzy z gminy Żabia Wola (Skuły oraz Żabia Wola).

Wybrano 9 projektów, które otrzymały pulę środków o łącznej sumie 29.700,00 zł.

Zwycięzcy konkursu:

– Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej
– PRACA I ROZWÓJ. Stowarzyszenie na rzecz Gminy Baranów
– Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego”
– Stowarzyszenie Sportowe „MWEK TEAM”
– Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna
– Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic
– Chorągiew stołeczna ZHP Komenda Hufca im. J. Kusocińskiego w Milanówku
– Ochotnicza Straż Pożarna Skuły
– Stowarzyszenie „Bezpieczne Miasto i Gmina” w Grodzisku Mazowieckim
– Stowarzyszenie „Związek Podkowian”

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.