Górka Szczęśliwicka w nowej odsłonie

Region

Zakończyła się modernizacja Górki Szczęśliwickiej, czyli stołecznej atrakcji dla narciarzy i snowboardzistów. Z odnowionego stoku można już korzystać.

Górka Szczęśliwicka to bardzo charakterystyczny punkt na mapie Warszawy i jedyne takie miejsce w okolicy. Pozwala wybrać się na narty lub „dechę” bez konieczności podróży w góry i bez względu na pogodę. Na sztucznej nawierzchni można jeździć nawet gdy nie ma śniegu, a temperatura powietrza przypomina bardziej wiosenną niż zimową.

Do nowego sezonu stok został gruntownie przygotowany. – Została wymieniona mata pokrywająca cały stok narciarski, zmodernizowano drewnianą konstrukcję tarasu widokowego oraz górną stację kolei krzesełkowej. Wymienione zostało oświetlenie oraz przeprowadzono renowację i rozbudowę systemu zraszania stoku zjazdowego. W budynku zostały odnowione piwnice, gdzie powstały m.in. toalety i szatnie dla odwiedzających, a także sala konferencyjno–sportowa oraz pomieszczenia magazynowe dla klubów i szkółek narciarskich – informuje stołeczny ratusz.

– Bardzo się cieszę, że możemy zakomunikować, że Górka Szczęśliwicka jest gotowa do sezonu zimowego. To kolejny etap remontu tego ośrodka sportowego. W pierwszej części prac, z niewykorzystanych dotąd piwnic zrobiliśmy perełkę. Przenieśliśmy pomieszczenia zaplecza, sanitariaty, została wybudowana sala konferencyjna, to wszystko służy już narciarzom. Jednak niezwykle cieszy mnie, że dziś oddajemy mieszkańcom zmodernizowany stok narciarski. Była to duża, trudna logistycznie inwestycja. Jej kluczowym punktem była wymiana maty zjazdowej, mocno wyeksploatowanej przez ostatnie 19 lat. Tych zmian na stoku zaszło oczywiście więcej – wymiana oświetlenia, rozbudowa systemu zraszania, a także nowy taras widokowy na samym szczycie stoku, z którego rozpościera się piękna panorama Warszawy. Górka Szczęśliwicka jest gotowa do eksploatacji i podkreślam, że to nie koniec zmian, które czekają ten obiekt. Przed nami jeszcze modernizacja górnych poziomów budynku – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Ośrodek na Szczęśliwicach czekają kolejne zmiany. W najbliższym czasie kompleksowy remont przejdzie również jego budynek.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.