Gorączka przetargów na inwestycje drogowe

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat w ostatnim czasie ogłosił wiele przetargów na wydatki związane z drogami. W puli znajdziemy zlecenia na przebudowy, budowy, remonty i wykonanie projektów. Sprawdźcie jakie ulice znalazły się na liście.

Polskie drogi jakie są każdy widzi. Samorządy każdego roku wydają znaczne środki finansowe na poprawę infrastruktury drogowej, starając się przy tym pogodzić inne potrzeby mieszkańców. W Grodzisku Mazowieckim ogłoszono kilka przetargów na prace drogowe, a także na projekty, by w niedalekiej przyszłości można było przebudować ulice posiadające nawierzchnie w złym stanie.

Ostatni z przetargów dotyczy przebudowy ul. Licealnej, remont ul. Kochanowskiego i budowy chodnika w Kłudzienku oraz innych mniejszych prac związanych z drogami. Na Licealnej planowana jest budowa jezdni z kostki betonowej (1,1 tys. m kw.), zjazdów i opaski dla pieszych. Z kolei Kochanowskiego zyska nawierzchnię asfaltową (906 m kw.), ponadto uszkodzone krawężniki i chodniki zostaną odtworzone na nowe. Oprócz tych prac planuje się wybudowanie progów zwalniających z kostki brukowej na ul. Kłopot, Olsztyńskiej, Książęcej, Cedrowej, Wrzosowej, Bluszczowej oraz Wiązowej, budowę chodnika na tyłach starego kina przy ul. Kilińskiego, a także budowę przepustu wraz z utwardzeniem pobocza w Adamowiźnie na odcinku ul. Niedźwiedziej.

Termin wykonania zamówienia to maksymalnie 31 lipca 2018 r.

Kolejne przetargi z ostatnich kilkunastu dni dotyczą wykonania dokumentacji projektowych, co oczywiście jest tylko etapem do wykonania prac na poszczególnych ulicach. Mimo wszystko to krok naprzód. Na liście projektów znalazły się ul.: Batorego, Piękna, Na Grobli, Chrobrego, Dąbrówki, Mieszka I, Maczka, Andersa, Ogrodowa, Rzeczna, Klonowa, Jesionowa oraz Buczynowa.

Jak czytamy w dokumentach powstawanie projektów nie powinno potrwać dłużej niż rok.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.