Gorąco wokół obwodnicy

Grodzisk Maz.

Budowa zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego to jedna z najważniejszych inwestycji w regionie. Wokół sprawy iskrzy. Mieszkańcy chcą rozmawiać z burmistrzem.

Trasa obwodnicy ma przebiegać przez Tłuste, Natolin, Chrzanów Duży, Chlebnię, Grodzisk Mazowiecki i dalej Wólkę Grodziską, Kozery, Kozerki i Kałęczyn, gdzie połączy się z drogą nr 579. Inwestycja została wstrzymana z powodu protestów. Na etapie przygotowywania inwestycji wpłynęło wiele uwag. Chodziło o odsunięcie terenów mieszkalnych w dzielnicy Łąki czy ponowną ocenę hałasu.

Mieszkańcy walczą o swoje i napisali odwołania do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie. Sprawa została przekazana do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska i zostanie ponownie rozpatrzona. Trwa oczekiwanie na decyzję.

Nie wiadomo, kiedy ruszy budowa obwodnicy. Mieszkańcy mają pretensje do władz Grodziska Mazowieckiego, że nie uwzględniają ich zdania. Wystosowali list otwarty do burmistrza. – Z informacji, jakie do nas docierają, można wysnuć wniosek, że nie chce Pan dostrzec i zrozumieć rzeczywistych problemów powodujących wątpliwości związane z planowanym przebiegiem inwestycji. Naszym zdaniem, właśnie taka postawa władz samorządowych jest podstawową przyczyną impasu – czytamy w liście.

Mieszkańcy liczą, że burmistrz zdecyduje się na spotkanie z nimi i wysłucha ich stanowiska w sprawie wątpliwości związanych z budową obwodnicy. Włodarz nie widzi konieczności konsultacji. – Według posiadanych przez Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim informacji, wydanie rozstrzygnięcia w przedmiotowej sprawie powinno nastąpić z początkiem marca 2016r. W związku z tym należy stwierdzić, że czas wszelkich konsultacji społecznych i dyskusji jest obecnie wyczerpany. Z niecierpliwością oczekujemy na wydanie pozytywnej decyzji, co umożliwi rozpoczęcie budowy tak wyczekiwanej inwestycji w przyszłym roku – poinformował Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.