Gorąco wokół linii 400 kV, kolejny protest

Region

Mieszkańcy zachodniego Mazowsza ponownie wyjdą na ulice. Tym razem zablokują trasę Warszawa-Kraków w miejscowości Pamiątka koło Tarczyna.

Protestujący podkreślają, że czują się oszukani i rozczarowani. Po wielomiesięcznych konsultacjach wydawało się, że udało się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Linia 400 kV miała zostać wybudowana wzdłuż autostrady A2 i drogi krajowej nr 50. Jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość, że Polskie Sieci Elektroenergetyczne powróciły do wariantu zapisanego w planie zagospodarowania przestrzennego województwa mazowieckiego.

Na taki krok nie godzą się mieszkańcy gmin Tarczyn, Jaktorów, Żabia Wola, Radziejowic, Grodziska Mazowiecki oraz Jasieńca. 12 sierpnia zablokowali trasę katowicką i zapowiadali, że na tym nie poprzestaną. 

W piątkowe, 19 sierpnia, popołudnie protestujący pojawią się w miejscowości Pamiątka koło Tarczyna. W godzinach 15.00-20.00 kierowcy poruszający się na trasie Warszawa-Kraków muszą liczyć się z utrudnieniami.

Policja wyznaczyła objazdy. – Kierowcom jadącym „7”  z Warszawy w kierunku Krakowa sugerujemy w miejscowości Rembertów skręcić w prawo w ulicę Główną, następnie w lewo w ulicę Akacjową, i ponownie skręcić  w lewo w Aleję Wojciecha i Anieli Górskich, która dochodzi do DK-7. Dla jadących w kierunku Warszawy wyznaczono objazd w m. Pamiątka. Z DK- 7 należy skręcić w w prawo w ul. Graniczną, następnie w lewo w ul. Ogrodową, i ponownie w lewo w Aleję Wojciecha i Anieli Górskich, którą ponownie wrócimy do DK-7 – informuje Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.