Góra śmieci pozostawiona na działce

Pruszków

Od dłuższego czas na rogu ul. Żbikowskiej i ul. Ciepłej w Pruszkowie zalegają śmieci. Mieszkańcy nie ukrywają, że czekają aż w końcu odpady znikną. Tylko kto je uprzątnie?

Najważniejsze jest określenie, kto wyrzucił śmieci na działkę przy Żbikowskiej. – Od dwóch lat leżą tam śmieci. Sąsiad wyrzucił je po przeprowadzonym remoncie. O sprawie informowaliśmy straż miejską, jednak nie podjęli interwencji – mówi jedna z mieszkanek.

Sprawa jest znana straży miejskiej. Mieszkańcy kilkukrotnie dzwonili i informowali o śmieciach zalegających przy Żbikowskiej, jednak pojawia się problem. – Nie możemy nic zrobić bez świadka. Ostatnio dzwonił do nas pan, który zgłaszał sprawę śmieci leżących na rogu ul. Żbikowskiej i ul. Ciepłej. Nie chciał jednak złożyć zeznań, co utrudnia nam działanie. Wiemy o sprawie, ale wskazanie winnego bez świadka jest niemożliwe. Złożenie wyjaśnień usprawniłoby działania, a tak czas rozwiązania sprawy przedłuża się – wyjaśnia Urszula Skrabska ze Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Mieszkańcy chcą, aby teren został uporządkowany, jednak muszą uzbroić się w cierpliwość. Straż miejska zajmuje się sprawą, ale nie wiadomo, kiedy uda się ją rozwiązać. – W przypadku złożenia wyjaśnień przez świadka moglibyśmy udać się do osoby, co do której są podejrzenia, że to ona wyrzuciła śmieci i ukarać ją bądź złożyć wniosek do sądu. Obecna sytuacja to uniemożliwia. Trwa ustalanie, kto jest właścicielem terenu, na którym zalegają śmieci. Osoba ta będzie zobowiązana usunąć je – tłumaczy Skrabska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.