Dziś Godzina dla Ziemi w Pruszkowie

Region

Dziś odbędzie się ogólnoświatowa akcja "Godzina dla Ziemi". O godzinie 20.30 zgasną światła w kilkunastu budynkach instytucji użyteczności publicznej.

„Godzina dla Ziemi” to społeczna akcja organizowana na całym świecie. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem ogromnej emisji gazów cieplarnianych i apelowanie o konkretne działania mające na celu ograniczenie tego zjawiska. W ramach akcji miliony ludzi na całym świecie gaszą światło na 60 minut.
 
Choć w ubiegłych latach wielu mieszkańców Pruszkowa aktywnie uczestniczyło w tej akcji to Pruszków jako miasto po raz pierwszy przyłączy się do imprezy w tym roku. – Najwięcej zgłoszeń mamy od szkół, ale udział w akcji zadeklarowały również takie instytucje jak Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Bank Spółdzielczy. Również nasz urząd włącza się do tej akcji – poinformowała Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Pruszkowie.

W ubiegłym roku w akcję zaangażowało się ponad cztery tysiące miast i setki milionów osób w 126 państwach. W Polsce w 2010 roku w akcji wzięło udział ponad 40 miast, w tym 15 wojewódzkich.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.