„Godzina dla Ziemi” tym razem w obronie Karpat

Region

Tegoroczna edycja akcji „Godzina dla Ziemi” wypada w najbliższą sobotę. O godz. 20.30 gasimy światła dla Puszczy Karpackiej.

Akcja Godzina dla Ziemi jest organizowana przez WWF (World Wide Fund for Nature). Idea, którą szerzy jest niezwykle prosta i szybko przerodziła się w największa społeczną inicjatywę, która obejmuje cały świat. Raz w roku setki milionów ludzi o tej samej porze na godzinę wyłączają światło. To symboliczny gest troski o naszą planetę.

Jednak „Godzina” to znacznie więcej niż tylko zgaszenie świateł. Prawdziwym celem akcji jest zmotywowanie ludzi do przyjęcia postaw proekologicznych i troski o zdrowie Ziemi. 

W tym roku „Godzina dla Ziemi” odbędzie się pod hasłem „Ratujmy serce Karpat”. Puszcza Karpacka to obszar rozciągający się wzdłuż południowo-wschodnich granic Polski, daleko od dużych miast i skupisk ludzkich. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki – niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy taki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka. Jest to już jeden z niewielu obszarów na Starym Kontynencie, gdzie człowiek może odpoczywać w pełnej harmonii z przyrodą.
 

Przyłącz się do nas!
Zgaś światło – 24 marca 2018 o godz. 20.30
Włącz się do zmian!
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.