Gminy inwestują

Region

W rankingu przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” na temat inwestycji, kilka okolicznych gmin znalazło się w samej czołówce zestawienia.

„Rzeczpospolita” opublikowała ranking gmin aktywnie inwestujących w rozwój. Zestawienie zostało stworzone w oparciu o dane opublikowane przez Ministerstwo Finansów za 2010 rok. Przy tworzeniu rankingu pod uwagę brane były informacje o wydatkach inwestycyjnych i wydatkach na zakupy jednostek budżetowych oraz na zakup akcji i udziałów lub wniesienie wkładu w spółkach. Nie uwzględniono natomiast dotacji.

Ranking został podzielony na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Na pierwszym miejscu zestawienia miast na prawach powiatu zwyciężył Sopot, wyprzedzając Żory i Przemyśl.

W klasyfikacji gmin miejskich i miejsko wiejskich na pierwszym miejscu znalazło się Nowe Warpno, przed Skarżysko Kamienną i Krynicą Morską. W tym zestawieniu na wysokich pozycjach znalazły się również gminy z naszego regionu. Podkowa Leśna zajęła 11 miejsce z wydatkami inwestycyjnymi na poziomie 3,9 tys. zł na osobę, a Ożarów Mazowiecki uplasował się na 16 pozycji z wydatkami 3,3 tys. zł na osobę. W zestawieniu gmin wiejskich w pierwszej trójce znalazły się kolejno: Kleszczów, Rewal, Nowinka. Na wysokich pozycjach znalazły się również Michałowice (24. miejsce) z wydatkami na poziomie 3,9 tys. zł na osobę oraz Raszyn (50. miejsce) – 2,9 tys. zł na osobę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.