Gminy dyskutowały o współpracy

Uncategorized

W Otrębusach odbyło się spotkanie przedstawicieli 39 gmin położonych wokół Warszawy. Dyskusja dotyczyła współpracy przy budowie ścieżek rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Do Matecznika Mazowsze samorządowcy zjechali się na zaproszenie burmistrza Brwinowa Arkadiusza Kosińskiego. Włodarze chcą walczyć o środki w ramach ZIT-ów, jednak trzeba to robić z głową. Niewykorzystane fundusze nie wrócą do puli, lecz przepadną.

Kilka tygodni temu dziewięć gmin połączyło siły, aby walczyć o środki na budowę ścieżek rowerowych. W tym gronie znalazły się Podkowa Leśna, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Żyrardów, Jaktorów, Brwinów, Pruszków, Michałowice i Piastów. 

Spotkanie w Otrębusach było kolejną odsłoną wspólnego działania, jednak już w szerszym gronie. Zjawiło się aż 39 gmin. – Mamy konkurs na ścieżki rowerowe. Do połowy lipca trzeba złożyć wnioski. Spotkanie było okazją do podzielenia się informacjami oraz analizy regionu – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Zatem w regionie może pojawić się kilka nowych ścieżek rowerowych. Drogi mają pełnić funkcję korytarzy transportowych, aby łatwo można było dostać się z jednego miasta do drugiego. – Podczas spotkania padł apel, aby pamiętać o mniejszych gminach. Będziemy w zgodzie szli po pieniądze. Inwestycje trzeba zrealizować do 2018 roku. Warto pamiętać, że musi to być dokładnie przemyślane. Jeżeli przyznane środki nie zostaną wykorzystane to przepadną. Trzeba mierzyć siły na zamiary – mówi Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.