Gminny żłobek w Grodzisku? Za rok

Grodzisk Maz.

Nieoczekiwane pozytywne skutki burzy wokół pomysłu włączenia podwarszawskich gmin do stolicy. Jej pokłosiem jest w Grodzisku... pomysł budowy pierwszego publicznego żłobka.

Informację o genezie tego postulatu podał grodziski urząd gminy. – Ustawa metropolitarna wywołała wiele dyskusji na temat zakresu oferty świadczonej przez gminę Grodzisk Mazowiecki. Mieszkańcy zwrócili uwagę, że w Grodzisku nie ma gminnego żłobka. Dlatego też burmistrz Grodziska Mazowieckiego przedstawi radnym propozycję wybudowania nowej placówki. Wstępnie planowana lokalizacja to ul. Górna. Rozpoczęcie inwestycji w 2018 roku – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej grodziskiego magistratu.

Grzegorz Benedykciński zapowiada zgłoszenie jeszcze kilku innych pomysłów. – Kolejne propozycje, które będą przedstawione radnym to parking podziemny oraz szkoła muzyczna przy Placu Króla Zygmunta. W obecnej Szkole Muzycznej, która znajduje się w Dworku Skarbków powstałoby muzeum. W związku z tym, iż Szkoła Muzyczna zajmie tylko część budynku będą przeprowadzone konsultacje społeczne na zagospodarowanie pozostałej części – wyjaśniają grodziscy urzędnicy.

Sesja rady miasta odbędzie się po feriach zimowych. Niewykluczone, że na posiedzeniu przyjęte zostanie także oficjalne stanowisko wobec planów poszerzenia granic Warszawy m.in. o Grodzisk Mazowiecki. W zależności od rozwoju sytacji władze gminy biorą także pod uwagę możliwość rozpisania w tej sprawie referendum.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.